Angle down Atgal

Žydruose Europos plaukimo takeliuose alytiškio gerinami rekordai

Š.m. gegužės 5–8 d. Nyderlandų mieste Eindhovene vyko atviros Nyderlandų plaukimo pirmenybės 50 metrų baseine. Varžybos tradicinės, labai populiarios, bet dvejus metus nebuvo organizuojamos dėl COVID-19 infekcijos.

Dėl dalyviams sudaromų idealių varžymosi sąlygų šis čempionatas sulaukė net 940 dalyvių iš 8 Europos šalių. Varžybose Lietuvai atstovavo  trys plaukikai iš Kauno „Tako“ klubo ir vienas iš Alytaus sporto ir rekreacijos klubo „Dzūkijos vandenis“. Varžybose pagerinta net 17 Europos rekordų.

Vieno jų autorius alytiškis Sigitas Katkevičius, 200 m krūtine nuplaukęs per 2.58,78 ir 1,2 sekundės pagerinęs senąjį rekordą, kuris nuo 2008 m. priklausė Izraelio atstovui Shefai Gershon’ui. Beje, šį sezoną alytiškis muša jau antrą Europos rekordą.  Prieš 2 mėnesius toje pat rungtyje gerino rekordą  25 metrų baseine. Sėkmė lydėjo Sigitą Katkevičių ir plaukiant kitus nuotolius. 100 m nugara plaukęs per 1.21,18 pagerino 65+ amžiaus grupės Lietuvos rekordą net 10 sekundžių, o 100 metrų krūtine plaukęs per 1.20,29 pagerino ne tik Lietuvos, bet ir Olandijos plaukimo čempionatų rekordus.

Už pasiektas pergales Sigitas Katkevičius buvo apdovanotas medaliais ir atminimo dovanėlėmis, o už Europos rekordą – asmenine dovana. Linkime sėkmės plaukimo veteranui iš Alytaus ir Europos meistrų plaukimo čempionate, jis įvyks Italijos sostinėje Romoje 2022 m.  rugpjūčio 26 – rugsėjo 8 dienomis.

ASRC informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite