Angle down Atgal

VSAT pareigūnai sulaikė 10 su kontrabandos gabenimu siejamų asmenų, du iš jų – pasieniečiai

Lazdijų rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Imuniteto valdybos pasieniečiai bei jiems talkinę kolegos iš Kriminalinės žvalgybos bei Specialiosios paskirties skyrių sulaikė dešimt asmenų - 7 Lietuvos ir 3 Lenkijos piliečius. Jie siejami su stambaus kontrabandinių cigarečių krovinio gabenimu.

Du iš sulaikytųjų yra VSAT pareigūnai - Varėnos pasienio rinktinės Kapčiamiesčio užkardos vadas ir tos pačios užkardos jaunesnysis specialistas.

Operaciją Lazdijų rajone pasieniečiai surengė realizuodami anksčiau gautą informaciją apie galimai vykdomas nusikalstamas veikas.

 Į VSAT pareigūnų rankas pateko penkios transporto priemonės. Trimis iš jų gabentas stambus kontrabandinių cigarečių krovinys - daugiau kaip 55 tūkstančiai pakelių baltarusiškų cigarečių.

Visi asmenys patalpinti į skirtingas sulaikymo patalpas Lietuvoje. Vykdomos jų apklausos.

Pagėgių pasienio rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Abiem VSAT pareigūnams be baudžiamosios atsakomybės, būtų taikoma ir tarnybinė - įrodžius jų kaltę, pasieniečiai būtų atleisti iš tarnybos.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūra.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite