Angle down Atgal

Vokietijos ir Prancūzijos lyderiai telefonu paragino V. Putiną nutraukti karą ir surengti derybas

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį bendravo su Prancūzijos ir Vokietijos lyderiais, o pokalbio metu Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) paragino V. Putiną surengti „tiesiogines rimtas derybas“ su Ukrainos vadovu Volodymyru Zelenskiu.

Per 80 minučių pokalbį su Rusijos prezidentu abu ES lyderiai „primygtinai reikalavo nedelsiant nutraukti ugnį ir išvesti Rusijos kariuomenę“, pranešė Vokietijos kanclerio biuras.

Vokietijos ir Prancūzijos lyderiai paragino V. Putiną „vesti rimtas tiesiogines derybas su Ukrainos prezidentu ir [rasti] diplomatinį konflikto sprendimą“.

Tuo tarpu V. Putinas pareiškė, kad Maskva yra „pasirengusi“ ieškoti būdų, kaip išgabenti Ukrainos uostuose įstrigusius grūdus, tačiau manais pareikalavo panaikinti Vakarų šalių įvestas sankcijas.

Taip pat Rusijos prezidentas perspėjo Vokietijos ir Prancūzijos lyderius nedidinti ginklų tiekimo Ukrainai, sakydamas, kad tai gali dar labiau destabilizuoti situaciją.

Pasak jo, sunkumai tiekiant grūdus pasaulio rinkoms yra „klaidingos Vakarų šalių ekonominės ir finansinės politikos pasekmė“.

„Rusija yra pasirengusi padėti rasti galimybių netrukdomam grūdų eksportui, įskaitant Ukrainos grūdų eksportą iš Juodosios jūros uostų“, – pasak Kremliaus, pareiškė V. Putinas.

„Rusiškų trąšų ir žemės ūkio produktų pasiūlos didinimas taip pat padės sumažinti įtampą pasaulinėje maisto rinkoje, o tam, žinoma, reikės panaikinti atitinkamas sankcijas“, – priduriama pareiškime.

Rusijos puolimas Ukrainoje ir Vakarų sankcijos sutrikdė trąšų, kviečių ir kitų žaliavų tiekimą iš abiejų šalių, o tai padidino nerimą dėl bado pavojaus visame pasaulyje.

Rusijai ir Ukrainai tenka 30 proc. pasaulinės kviečių pasiūlos.

Vakarai kaltina V. Putiną panaudojus badą kaip ginklą Maskvos puolime prieš Ukrainą.

Ukrainos rėmėjams Vakaruose svarstant, ar siųsti daugiau ginklų atsargų į Kijevą, V. Putinas pareiškė, kad tebesitęsiantis ginklų tiekimas Ukrainai yra „pavojingas“ ir perspėjo „dėl tolesnės padėties destabilizavimo ir humanitarinės krizės paaštrėjimo“.

Po Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios Rusijos ir Ukrainos delegacijų derybos vyko tiek asmeniškai, tiek vaizdo ryšio priemonėmis, tačiau pastaruoju metu jos nutrūko.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite