Angle down Atgal

Vokietijos generolas: „NATO turi būti pasirengusi panaudoti branduolinį ginklą, jei Rusija tai padarys pirma“

NATO turi būti pasirengusi branduolinei grėsmei iš Rusijos Federacijos ir surengti atgrasomąjį smūgį. Tai pareiškė Vokietijos oro pajėgų vadas generolas Ingo Gerhardtzas, sakydamas kalbą Tarptautiniame jūrų pajėgų simpoziume Kylyje, informuoja „Bild“.

„Siekiant patikimo atgrasymo, mums reikia ir priemonių, ir politinės valios, kad prireikus panaudotume branduolinę atgrasymo priemonę“, – sakė generolas.

Anot leidinio, suprantamesne kalba I. Gerhardtzas turėjo omenyje štai ką: prireikus NATO šalys turėtų būti pasirengusios panaudoti branduolinį ginklą, jei Rusija tai padarys pirma.

Komentuodamas Rusijos invazijos į NATO tikimybę, generolas pasakė: „Putinai, laikykis atokiau nuo mūsų!“ Vokietijos karinių oro pajėgų vadas pabrėžė, kad iki 2030 metų europiečiai Baltijos jūros regione turės daugiau nei 600 modernių naikintuvų. Tada dar yra amerikiečių lėktuvai.

Anksčiau buvęs Didžiosios Britanijos vyriausybės pirmasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Peteris Rickettsas sakė, kad Putinas gali  apsvarstyti galimybę smogti NATO bazei, kad sustabdytų ginklų tiekimą Ukrainai.

Parengta pagal Unian.net

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite