Angle down Atgal

Virš Vilniaus skris JAV naikintuvai ir kuro papildymo orlaivis

Ketvirtadienio pavakarę virš Vilniaus praskris du JAV naikintuvai F-35 ir strateginis kuro papildymo ore orlaivis „KC-135 Stratotanker“.

Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija, jie atliks žemo artėjimo skrydžius virš Vilniaus, Rygos ir Talino. Šių praskridimų tikslas – pademonstruoti tvirtus JAV įsipareigojimus NATO sąjungininkėms.

„Šią vasarą minime 100-ąsias Jungtinių Amerikos Valstijų ir Estijos, Latvijos ir Lietuvos diplomatinių santykių metines. Šiandien glaudžiai bendradarbiaujame su Baltijos šalių sąjungininkais ir tikimės, kad ateityje mūsų bendradarbiavimas tik tvirtės“, – pranešime cituojamas JAV karinių oro pajėgų Europoje vadas generolas Jeffas Harrigianas (Džefas Heridženas).

Virš Vilniaus praskrisiantys JAV karinių oro pajėgų naikintuvai „F-35 Lightning II“ ir strateginis kuro papildymo ore bei transportavimo orlaivis „KC-135 Stratotanker“ yra dislokuoti ir užduotis vykdo iš Spangdahlemo karinės oro bazės Vokietijoje.

Planuojama, kad JAV orlaiviai virš Lietuvos sostinės praskris apie 16.15-17.45 val. ir turėtų būti matomi nuo Trijų Kryžių kalno ar Katedros aikštėje.

JAV orlaivių praskridimai gali būti atšaukti dėl oro sąlygų ar kitų orlaiviams nenumatytų skubių užduočių. 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite