Angle down Atgal

Vilniaus ir Kauno oro uostuose sulaikyti trys teisėsaugos ieškoti lietuviai

Vilniaus ir Kauno oro uostuose pasieniečiams įkliuvo teisingumo vengę lietuviai – Kėdainių, Vilniaus bei Jonavos gyventojai, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Penktadienį vidurdienį Kauno oro uoste VSAT pareigūnai patikrino reisu iš Jungtinės Karalystės sostinės Londono atskridusių keleivių dokumentus. Kontrolės metu pasieniečiai nustatė, kad vieno atvykusiojo, Kėdainiuose gyvenančio 33-ejų vyro, paiešką nuo praėjusių metų gruodžio paskelbė Kauno policija. Jis buvo ieškomas už padarytą nusikaltimą.

Vyriškis buvo atvesdintas į tarnybines pasieniečių patalpas Kauno oro uoste ir tą pačią dieną perduotas atvykusiam Kauno policijos konvojui.

Šeštadienį po pietų Vilniaus oro uoste dirbę pasieniečiai gavo informacijos, kad iš Šveicarijos miesto Ciuricho atskrendančiame lėktuve yra grąžinamas asmuo. Nusileidusio orlaivio įgula, kaip įprasta tokiais atvejais, pasieniečiams perdavė iš Šveicarijos už šios šalies įstatymų pažeidimus išsiųsto 33-ejų Vilniaus gyventojo dokumentus.

Pasak pasieniečių, paaiškėjo, kad nemalonumų su teisėsauga vyras turi ir gimtinėje. Už nusikaltimo padarymą nuteisto vilniečio paiešką Kauno policija buvo paskelbusi šių metų kovo pabaigoje.

Apie ieškomojo sulaikymą pasieniečiai pranešė paieškos iniciatoriui ir netrukus vilnietį perdavė į oro uostą atvykusiems policijos pareigūnams.

Sekmadienį naktį VSAT pareigūnams įkliuvo dar vienas teisingumo vengęs Lietuvos pilietis.

Pasieniečiai, tikrindami reisu iš Antalijos atvykusių keleivių dokumentus, nustatė, kad 43-ejų Jonavos gyventojui šių metų kovo pabaigoje yra paskelbtas suėmimas pagal Europos arešto orderį. Paieškos iniciatorė – Vokietija.

Pasieniečiai vyrą sulaikė. Ieškomasis paryčiais perduotas atvykusiam Vilniaus policijos konvojui.

VSAT duomenimis, iš viso šiemet pasieniečiai jau sulaikė 446 asmenis, kurių dėl įvairių priežasčių ieškojo Lietuvos bei užsienio teisėsaugos institucijos. Daugiausiai tokių ieškomųjų – 339 – VSAT pareigūnai sulaikė tarptautiniuose šalies oro uostuose.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite