Angle down Atgal

Viena perspektyviausių Lietuvos žolės riedulininkių įsitikinusi: sėkmę gali užtikrinti tik komandinis darbas

Šiaulietę Karoliną Raulinaitytę galima drąsiai laikyti viena ryškiausių jaunosios žolės riedulio žaidėjų kartos atstovių. Nors dar ir mokosi mokykloje, Karolina gali pasigirti nemenku apdovanojimų komplektu, kurio galėtų pavydėti ir patyrę žaidėjai. Vien praėjusiais metais pavyko iškovoti Lietuvos čempionato aukso medalius, sėkmingai debiutuoti su Lietuvos nacionaline moterų žolės riedulio komanda. Karolina taip pat padėjo Šiaulių „Ginstrektės“ klubui triumfuoti lauko bei uždarųjų patalpų Lietuvos A diviziono čempionate, kuriame ji tapo rezultatyviausia žaidėja. Sėkmingai praėjo ir pasirodymas Europos čempionate kartu su žolės riedulininkių iki 19 m. rinktine - iškovota antra vieta. Apie savo laimėjimus bei kelią į sėkmę Karolina sutiko plačiau papasakoti Etaplius.lt naujienų portalui.

Neseniai buvote išrinkta geriausia Lietuvos žolės riedulininke iki 19 m. Ar svarbus Jums šis įvertinimas ir ar daug pastangų, disciplinos prireikė, siekiant jį iškovoti?

Būti įvertintai visuomet smagu, tačiau nuolat sakau, jog pačiai vienai laimėti niekad nepavyks. Svarbiausia yra komanda, be kurios tokių rezultatų nebūčiau galėjusi pasiekti. Todėl labai noriu padėkoti visai komandai bei treneriams, kurie visuomet palaiko ir skatina tobulėti. 

Patį apdovanojimą vertinu kaip ilgų metų darbo įvertinimą. Niekas neateina per kelis mėnesius ar savaites, reikia įdėti daug pastangų bei noro, o sunkus darbas niekuomet nelieka nepastebėtas. Norint pasiekti sporto aukštumų, būtina turėti stiprų psichologinį pasirengimą, didžiulę vidinę motyvaciją, discipliną bei pasiryžimą. Užsispyrimas ir nuolatinis darbas - tai raktas į sėkme.

Kas Jus atvedė į žolės riedulį? Kuo ši sporto šaka sudomino?

Žolės riedulys mano gyvenime skaičiuoja dešimtuosius metus. Viskas prasidėjo, kai antroje klasėje į mokyklą atėjo mano pirmoji trenerė, kuri ieškojo „judrių“ vaikų. Jau nuo jaunų dienų mane traukė komandinės veiklos, vaikystėje buvau aktyvus vaikas.  Niekada nebuvau individualizmą mėgstantis žmogus, todėl daug laiko praleisdavau su draugais, žaisdama įvairius komandinius žaidimus. Pabandžiusi žoles riedulį, supratau, kad tai mane „veža“. Be galo laukdavau pamokų pabaigos, kad pagaliau galėčiau eiti treniruotis.

Būdama aštuonerių tikrai negalvojau, jog šiame sporte išbūsiu tiek ilgai, tačiau smagiai praleistas laikas su komanda, noras realizuoti save bei meilė žolės rieduliui išsivystė į jau daugiau nei dešimt metų trunkančią draugystę.

Kokios savybės, Jūsų manymu, svarbiausios žolės riedulyje?

Manau, jog viena iš svarbiausių savybių žolės riedulyje yra komunikabilumas, leidžiantis apjungti komandą tiek aikštelėje, tiek ir už jos ribų. Svarbios ir kitos mano minėtos savybės: maksimalizmas, disciplina, pasiryžimas bei lyderystė.

Ar šios sporto šakos populiarumas auga tarp bendraamžių?

Sportuoti Lietuvoje yra suteiktos puikios sąlygos. Smagu pasidžiaugti ir tuo, kad Šiauliuose turime daug perspektyvaus jaunimo, tiek mergaičių, tiek berniukų grupių. Su jais darbuojasi vieni geriausių šios sporto šakos specialistų. Lietuvoje vaikų žolės riedulys auga, rengiama daug turnyru, kad vaikai pamiltų šią sporto šaka. Na, o kaip bus ateityje, niekas negalime tiksliai prognozuoti.

Kokie Jūsų artimiausios ateities planai?

Šiuo metu rengiamės Lietuvos čempionatui bei Čekijoje vyksiančioms Europos klubų čempionato varžyboms. Tai pat jau kitą savaitę pradedame pasiruošimą Europos čempionatui su Lietuvos U21 jaunimo rinktine.  Laukia net trys Europos čempionatai, taigi nusimato iššūkių pilna vasara. Tikiuosi sulaukti trenerių pasitikėjimo ir galimybės atstovauti Lietuvai.

Pati konkrečių asmeninių ateities planų dar neturiu. Pirmiausia noriu pabaigti gimnaziją, o vėliau bus matyti, kaip viskas susiklostys.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite