Angle down Atgal

Verta žinoti kiekvieną savo odos lopinėlį bei kiekvieną apgamėlį

Oda yra vienas didžiausių žmogaus organų, dengiančių visą kūną. Dar vienas odos išskirtinumas – tai išorės organas, kurio būklę paprasta įvertinti tiesiog atidžiai apžiūrint. Užtikrinti nepriekaištingą odos būklę bus kur kas paprasčiau, jei reguliariai skirsite laiko atidžiam įvertinimui, dėmesingai įsižiūrint į kiekvieną apgamėlį, pigmentinę dėmę, išryškėjusį kapiliarų tinklą bei kitus matomus odos darinius. Tokia „procedūra“ leis nedelsiant pastebėti nerimą keliančius odos pokyčius bei laiku išspręsti tiek sveikatos, tiek estetines problemas.

Tarp apgamų ieškokite „bjauriojo ančiuko“

Specialistai pabrėžia, kad ypatingą dėmesį derėtų skirti apgamams, mat nedidelė dalis šių odos darinių gali turėti polinkį tapti piktybiniais navikais. Tikrai nebūtina į kiekvieną apgamėlį žiūrėti kaip į potencialią grėsmę sveikatai – dėmesingai stebint savo apgamų „žemėlapį“ išsyk pastebėsite neįprastus darinius bei galėsite laiku kreiptis į medikus.

Vienas populiariausių apgamų apžiūros namuose būdų vadinamas ABCDE taisykle arba „bjauriojo ančiuko“ metodu. Pastarasis pavadinimas nusako metodo esmę – ieškoti išskirtinių apgamėlių, kurie pasižymi netaisyklinga forma (A – asimmetry), netaisyklingomos ribomis (B – border), yra išskirtinės spalvos (C – color), yra didesnio nei 6 mm diametro (D – diameter), pastebimas apgamo augimas (E – evolving). Pastebėjus bent vieną iš nurodytų pokyčių, neatidėliodami registruokitės vizitui pas dermatovenerologą, kuris išsklaidys abejones, o esant poreikiui rekomenduos tolesnius tyrimus.

Atsisveikinkite su nepatinkančiais odos dariniais

Dalis apgamų bei kitų gerybinių odos darinių gali būti įvardinti „bjauriaisiais ančiukais“ ne dėl sveikatai keliamo pavojaus, bet dėl diskomforto arba estetinių priežasčių. Jei žvilgsnį nuolat traukia nepatraukliai atrodantis arba nepatogioje vietoje pūpsantis apgamas, gal metas su juo atsisveikinti? Beje, nelabai simpatiškai paprastai atrodo ir kiti gerybiniai odos dariniai – ryškiai raudonos hemangiomos, įvairaus dydžio papilomos ar seborėjinės keratozės. Nebūtina žinoti kiekvieno apgamų tipo ar kitų odos darinių tikslių medicininių pavadinimų, pakaks prisiminti, kad daugelis jų gali būti pašalinti lazeriu.

Pažangios lazerinės technologijos leidžia per keletą minučių atsikratyti ilgus metus nuotaiką gadinusio apgamo. Apgamų ir kitų odos darinių šalinimas lazeriu yra efektyvus, saugus ir neskausmingas būdas susigrąžinti odos lygumą. Po procedūros greitai pamiršite apie nemielą odos lopinėlį ir turėsite tik vieną klausimą – kodėl taip ilgai delsėte, kol pasiryžote procedūrai.

 

Odoje išryškėję kapiliarai bei kraujagyslės

Kartais nerimo bei nepatogumų kelia ne odos dariniai, o odoje išryškėję kapiliarai, kraujagyslės ar kraujagyslių rezginiai – tai gali būti pirmieji venų ligų požymiai. Laiku neatkreipus dėmesio į išsiplėtusias kojų venas rizikuojama vėliau turėti didesnių sveikatos problemų dėl venų varikozės. Tad verčiau nedelsti ir apsilankyti pas kraujagyslių chirurgą, kai tik odos paviršiuje pasimato kraujagyslės ar jų rezginiai. Kuo ankščiau bus diagnozuotos kojų venų ligos, tuo lengviau bus jas pagydyti.

Žinoma, kapiliarų tinklas gali išryškėti ir dėl itin plonos odos, didelių temperatūros pokyčių bei kitų priežasčių, nesusijusių su kraujagyslių ligomis. Tokiais atvejais daugiau įtakos daroma moters emocinei savijautai ir savivertei, mat tenka pirmenybę teikti aprangos deriniams, kurie užmaskuotų ant kojų matomus kraujagyslių „raštus“.

Tiek kraujagyslių ligų atveju, tiek patiriant tik estetinius nepatogumus gali pagelbėti lazerinės kraujagyslių gydymo procedūros. Tai saugus neinvazinis būdas pašalinti kraujagysles, nepažeidžiant aplinkinių audinių. Priklausomai nuo ploto, kraujagyslių dydžio bei kitų individualių aplinkybių, gali prireikti keleto procedūrų.

Galbūt atidžiai įsižiūrėję į kiekvieną odos lopinėlį, pastebėsite daugiau neįprastų darinių arba kils klausimų apie tinkamą odos priežiūrą bei puoselėjimą. Visada apdairu nedelsti ir kreipti į specialistus, kurie gali įvertinti situaciją, laiku diagnozuoti ligas bei rekomenduoti konkrečiu atveju tinkamiausias odos puoselėjimo priemones arba procedūras, apie kurias daugiau informacijos rasite čia.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite