Angle down Atgal

Vasaros atostogos su vaikais: žaislai laisvalaikiui paplūdimyje – džiaugsmas visai šeimai

Vasara – metas atostogoms, poilsiui su šeima prie jūros. Jauniems tėvams su mažais vaikais tai gali būti iššūkis. Kyla klausimas: kokia veikla tinkama, kad vaikams būtų įdomu? Jeigu ruošiatės į paplūdimį, jūsų vaikus neabejotinai sudomins smėlio žaislų rinkinys.

Smėlio žaislų rinkiniai paprastai būna supakuoti tinkle (tinkliniame maišelyje). Kas sudaro tokį komplektą? Tai gali būti, pavyzdžiui, kastuvėlis, grėbliukas, keletas formelių ir sunkvežimiukas. Kiekvienas komplekte esantis žaislas džiugina ir spalvomis. Tačiau svarbu ne vien prekinė išvaizda. Kiek smėlio žaislai kainuoja? Ką su jais galima nuveikti? Kuo jie naudingi? Atsakymus į šiuos klausimus rasite žemiau.

Ar toks rinkinys brangus?

Kad ir kaip norėtųsi įsigyti vieną ar kitą daiktą, dažnai tenka taupyti – skaidyti išlaidas skirtingiems dalykams, planuoti ir galvoti, kiek pavyktų sutaupyti per porą mėnesių, metus, keletą metų... Maistas, apranga ir kitos išlaidos reikalauja atsakingai valdyti asmeninius finansus. Ar kas nors lieka žaislams?

Kadangi pajamos nėra guminės, atsiranda poreikis prisiminti matematinius įgūdžius. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad anaiptol ne kiekvienas žaislas ryja jūsų asmeninį biudžetą. Pavyzdžiui, smėlio žaislų rinkinį galite rasti vos už 6–7 eurus. Trys puodeliai kavos kavinėje – vienas šaunus žaislų komplektas.

Žinoma, renkant žaislus matoma, kad kainos gali gerokai skirtis. Šalia prekės, kainuojančios kelis eurus, galite rasti ir dešimt kartų brangesnį variantą. Tai gali reikšti bent tris dalykus: tikėtina, kad kokybė aukštesnė; veikiausiai brangesnį rinkinį sudaro daugiau žaislų; gali būti, kad patys žaislai didesni.

Smėlio žaislų rinkinys – universali pramoga

Susipažinus su visai patraukliomis kainomis, verta pasidomėti, ką vaikas su tokia dovana gali nuveikti (čia jums pamėtėjome idėją – smėlio reikmenys yra dėmesio verta dovana). Smėlio žaislų rinkinys savo funkciją atlieka ne tik pajūryje, bet ir smėlio dėžėje. Taigi toks pirkinys naudingas dėl dviejų priežasčių: ne vien skatina fantaziją, bet ir yra labai universalus.

Smėlio žaislų rinkinys – gera priemonė mažųjų fantazijai lavinti. Imdamiesi kasti, formuoti, vežti smėlį, statyti pilis, vaikai įsivaizduoja įvairius dalykus, susikuria pasaulį, kokio aplink gal ir nėra, tačiau jų vaizduotėje – yra.

Kokia pilis bus pastatyta? Gal netgi ne viena? Koks smėlio kelias veda pilies link? Kokia smėlio tvora juosia tvirtovę? Tai klausimai, į kuriuos nėra atsakymų, nėra vieno teisingo atsakymo, nes čia atveriame vartus į kūrybą, o ne į lygtį, kur rezultatas gali būti tik vienas vienintelis.

Be viso to, statydami smėlio pilis, kasdami smėlį ir jį pildami į žaislinių sunkvežimių priekabas, vaikai leidžia laiką aktyviai. Tokius žaidimus netgi galėtume pavadinti treniruote. Laisvalaikis smėlio dėžėje (ar paplūdimyje) – tai tarsi daugybė užduočių. Tarkime, vaikas užsinorėjo pastatyti smėlio pilį. Šiam tikslui reikia ne tik fantazijos, bet ir veiksmo: kasti, nešti, dėti, formuoti...

Daug kas priklauso nuo kitų atžalos pomėgių. Jūsų mažasis dievina automobilius? Tuomet gal pasidarys smėlio dėžėje trasą? Ir tai vos vienas pavyzdys, koks įdomus gali būti vasaros laisvalaikis.

Atskiromis dalimis ar komplektas?

O ką daryti, jei koks smėlio žaislas sulūžo ar vaikas jį pametė? Tuomet gera žinoti, kad smėlio žaislų siūloma ir po vieną. Pavyzdžiui, jei prireikė kastuvėlio, galima jį įsigyti ir atskirai. Tačiau dažniausiai tiesa yra tokia: pirkti komplektą apsimoka labiau.

Kad pramoga būtų išties įdomi ir, svarbiausia, saugi, pirkdami žaislus atkreipkite dėmesį į amžiaus rekomendacijas. Patarimas akivaizdus: nepirkite smėlio rinkinio, skirto vyresniems vaikams nei jūsiškiai. Tik taip užtikrinsite, kad žaisti bus saugu ir įdomu.

Džiaugsmas visai šeimai

Įvairūs kibirėliai, žaisliniai laistytuvai ir sunkvežimiukai... Visa tai laiką smėlio dėžėje ar paplūdimyje padaro kur kas įdomesnį. Tuo džiaugiasi ne tik vaikai, bet ir tėvai. Šie žino, kad atostogaujant prie jūros bus mažiau kaprizų – vaikas turės, ką veikti (žinoma, prižiūrimas rūpestingų tėvų).

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite