Angle down Atgal

Vaikų ligų skyrius Varėnos ligoninėje nebus uždarytas

Gyvename neramiu laikotarpiu – jau antri metai pasauliui nepavyksta suvaldyti COVID-19 pandemijos: vis nustatomos naujos viruso atmainos, kas keli mėnesiai kyla COVID-19 bangos. Sveikatos apsaugos ministerija jau antrus metus organizuoja sveikatos apsaugos įstaigų veiklą, kad maksimaliai būtų sumažintas COVID-19 infekcijos plitimas gydymo įstaigose ir tuo pačiu užtikrintas kuo platesnis sveikatos paslaugų teikimas gyventojams. Nepaisant to, kad dalį Varėnos ligoninės patalpų ir personalo pajėgų teko skirti naujai organizuotai ligoninės veiklai užtikrinti, ligoninė ir toliau teikia daugumą būtinosios ir planinės pagalbos paslaugų, kurios buvo teikiamos iki COVID-19 pandemijos pradžios.

Vykdydama SAM ir valstybės operacijų vadovo įsakymus, Varėnos ligoninė laikinai, kol vyksta COVID-19 pandemija, sustabdė Vaikų ligų skyriaus darbą, kad kitos paslaugos būtų teikiamos su kaip įmanoma mažesne rizika ligoninės pacientams ir personalui.

Kaip ir daugelyje Lietuvos rajonų, kurių ligoninėse COVID-19 pandemijos laikotarpiu yra laikinai sustabdyta vaikų ligų skyriaus veikla, Varėnos rajono vaikai nėra palikti be pagalbos: juos priima PSPC dirbantys šeimos  ir vaikų ligų gydytojai, esant reikalui GMP automobiliu vaikai yra nuvežami į reikiamą pagalbą galinčias suteikti gydymo įstaigas.

Viešojoje erdvėje matome daug klaidinančios informacijos apie neva uždaromą (ar jau uždarytą) Vaikų ligų skyrių Varėnos ligoninėje. Norime dar kartą patvirtinti, kad tai yra laikinas nepatogumas, atsiradęs siekiant valdyti COVID-19 grėsmes gydymo įstaigose. Kai tik neliks prievolės organizuoti ligoninės veiklą atsižvelgiant į COVID-19 pandemijos iššūkius, Vaikų ligų skyrius vėl pradės veikti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite