Angle down Atgal

V. Zelenskis giria EK rekomendaciją Ukrainai suteikti ES kandidatės statusą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį pasveikino Europos Komisijos rekomendaciją Ukrainai suteikti kandidatės į Europos Sąjungą statusą.

„Tai pirmas žingsnis narystės ES kelyje, kuris neabejotinai priartins mūsų pergalę“, – socialiniuose tinkluose rašė V. Zelenskis ir pridūrė, kad yra dėkingas EK vadovei Ursulai von der Leyen (Urzulai fon der Lajen) ir „kiekvienai EK narei už istorinį sprendimą“.

Užsitikrinusi oficialų kandidatės statusą Ukraina galės pradėti veikiausiai ne vienus metus truksiantį stojimo procesą. Gautinį sprendimą dėl kandidatės statuso suteikimo dar turės vienbalsiai patvirtinti Bendrijos šalių lyderiai birželio 23–24 dienomis vyksiančiame viršūnių susitikime.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba socialiniuose tinkluose paskelbtame pranešime EK rekomendaciją pavadino „Europos istorijos kūrimu“ ir paragino suteikti Ukrainai visateisės kandidatės statusą.

„Tai bus ryškus Europos lyderystės įrodymas ir didžiulis postūmis tolesnėms Ukrainos permainoms“, – sakė jis.

Ukrainos ambasadorius prie Jungtinių Tautų Serhijus Kyslycia socialiniuose tinkluose taip pat sveikino EK rekomendaciją ir sakė, jog tai „išties istorinė diena Ukrainai ir Europai“.

Ambasadorius pabrėžė, kad daugelis ukrainiečių „jau sumokėjo didžiausią kainą“ už Europos Komisijos sprendimą rekomenduoti suteikti šaliai kandidatės statusą.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite