Angle down Atgal

Užsienio lietuvių vaikams – lietuvių kalbos mokėjimo lygio nustatymo egzaminas

Užsienyje veikiančių lituanistinių mokyklų mokiniai šeštadienį laiko lietuvių kalbos mokėjimo lygio nustatymo egzaminą, pranešė Nacionalinė švietimo agentūra.

Ji teigia tokį nuotolinį egzaminą rengianti pirmą kartą.

Egzamine dalyvauti registravosi 14-17 metų mokiniai iš JAV, Italijos, Airijos, Latvijos, Baltarusijos, Jungtinės Karalystės, Šiaurės Airijos ir Belgijos.

Egzaminas skirtas mokiniams, norintiems gauti A1-A2 (pradedančiojo vartotojo) lygių įvertinimą.

„Pirmasis nuotolinis lietuvių kalbos lygio nustatymas – šis egzaminas ne tik dar labiau sustiprins užsienyje veikiančių lituanistinių mokyklų ir Nacionalinės švietimo agentūros bendradarbiavimą, bet ir neabejotinai prisidės prie dar glaudesnių jauniausios išeivijos kartos atstovų ryšių su Lietuva: juk gimtoji kalba – svarbiausia mus jungianti gija“, – sakė įstaigos direktoriaus pavaduoja Asta Ranonytė.

Egzamino metu mokiniai atliks skaitymo, rašymo, klausymo ir kalbėjimo užduotis.

Lietuvių kalbos mokėjimo lygiai nustatomi atsižvelgiant į Bendrųjų Europos kalbų mokymosi, mokymo ir vertinimo metmenų kalbos mokėjimo lygius.

A1 – tai pradedančio vartotojo lygis, kai asmuo geba suprasti ir vartoti žinomus būtiniausius posakius ir pagrindines frazes, esant konkrečiam poreikiui, gali labai paprastai susikalbėti, jei tik pašnekovas kalba lėtai ir aiškiai.

Lietuvių kalbą A2 lygiu mokantis asmuo geba suprasti trumpus, aiškios sandaros sakytinius ir rašytinius tekstus, kalbėti apie konkrečius žinomus dalykus, pildyti tipinių dokumentų formas, rašyti neoficialius trumpus tekstus ir kt.

Ateityje agentūra organizuos lietuvių kalbos mokėjimo lygio nustatymo egzaminus ir kitiems kalbos mokėjimo lygiams – B1 ir B2 – nustatyti.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite