Angle down Atgal

#UNIKALU. R. Valatka: „Kiekvieną kartą sėsdamas rašyti svarstai, kas tau yra gėris, ir kas tau yra blogis“

Naujienų platformoje Etaplius.lt startavusi nauja tinklalaidė „UNIKALU su Asta Lesauskiene“ pristato dar vieną unikalią asmenybę. Šį kartą septintuoju projekto herojumi tapo žurnalistas, publicistas, signataras Rimvydas Valatka.

R. Valatka pokalbio metu atskleidė žurnalistinio darbo ypatumus, kuo svajojo tapti vaikystėje, savo kelią politikoje ir kodėl iš jos pasitraukė.

Jūs esate Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras. Daug drąsos reikėjo priimti mums šį visiems labai svarbų sprendimą?

– Mistifikuojama jau, tai reiškia labai daug laiko praėjo nuo to momento. Iš tikrųjų, tam nereikėjo jokios drąsos. Drąsos reikėjo, kad tu ten patektum arba net ne drąsos. Kitaip sakant, tu turėjai kažkuo būti, kad tave išrinktų. Tai buvo, turbūt, vienintelis Seimas, kurio visų 141 žmogaus vardą, pavardę ir veidą žinojo 95 procentai Lietuvos.

Dabar praeis Seimo narys ir niekas dėmesio neatkreips – jų nepažįsta. Tai iš tiesų reikėjo kažkuo būti, kažką būti padarius, kad tave išrinktų. Kai jau susirinkome buvo klausimas tik toks – kada? Ar šiandien, ar rytoj?

Jūs tapote politiku, bet kažkodėl neilgai užsibuvote politikoje. Kodėl toks sprendimas?

– Priežastys dvi. Svarbiausia priežastis, kad dauguma nebenorėjo tų, kurie buvo 90-tais, buvo „šaltis“, kainų keitimasis į didžiąją pusę. Manęs tiesiog nebeišrinko, smarkiai nebeišrinko. Labai gerai, kad taip atsitiko, nes per tuos pustrečių metų aš supratau, kad ne mano sukirpimo žmogui būti politikoje. Man politika yra labai įdomus dalykas ir, iš tiesų, labai svarbi žmogaus veiklos sfera.

Politikoje turi būti komandinis žaidėjas, turi žiūrėti, kas naudinga partijai, frakcijai. Mano sukirpimas yra individualistinis ir žurnalistinis. Aš jeigu sužinojau naujieną, man įsijungia galvoj per kiek laiko aš tą naujieną galiu pranešti kitiems. O čia tu turi naujieną ir ją reikia slėpti nuo visų.

Diskomfortas buvo didelis todėl, kad man norisi platesnio lauko. Šiaip politikoje, jeigu tu esi vienas iš Seimo narių, tai realiai nuo tavęs ne tiek daug ir priklauso. Realiai sprendžia frakcijos lyderis, partijos lyderis, ministras pirmininkas ir t. t. O tu esi tas smuikelis, kuris čirpina pagal natas parašytas.

Visą pokalbį su žurnalistu R. Vlatka žiūrėkite naujoje tinklalaidėje #UNIKALU:

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite