Angle down Atgal

#UNIKALU. A. Špilevojus: „Kasdien bandau sau atsakyti, kas aš esu“

Naujienų platformoje Etaplius.lt startavusi tinklalaidė „UNIKALU su Asta Lesauskiene“ pristato dar vieną unikalią asmenybę – teatro režisierių, dramaturgą, puikų aktorių ir pedagogą Aleksandrą Špilevojų. Panevėžio J. Miltinio dramos teatro vadovas pasakos, kodėl pasirinko kūrėjo kelią, kaip pandemija paveikė teatro gyvenimą ir kodėl jis visada jaučiasi lyg laviruodamas tarp dviejų skirtingų pasaulių.

A. Špilevojus daugeliui pažįstamas tiek iš teatro scenos, tiek iš televizijos ekranų. Dvyliktajame tinklalaidės epizode – atviras pokalbis su charizmatiškuoju kūrėju ne tik apie teatrą, pedagoginį darbą, bet ir apie prasmės paieškas bei savasties suvokimą.

Talentinngas menininkas prisipažins, kad visą gyvenimą jautėsi it laviruodamas tarp dviejų skirtingų pasaulio polių: rusas, gyvenantis Lietuvoje, muzikuojantis aktorius arba vaidinantis muzikantas. A. Špilevojus sako, kad net ir šiandien nei sau, nei kitiems jis negalėtų įvardinti, kas jaučiasi esąs.

„Pažindinantis su žmonėmis man neverta apkrauti jų savo paties abejonėmis apie mano gyvenimo prasmę ir tikslą. Kas aš esu? Kasdien vis kitaip bandau atsakyti sau į šį klausimą ir jei šiandien atrandu kažkokį atsakymą, tai rytoj jau jaučiuosi juo labai nusivylęs“, – pasakoja dramaturgas.

Tačiau, pasak A. Špilevojaus, toks nuolatinis savasties ieškojimas yra savotiškas kūrybos variklis, padedantis neužsisėdėti vienoje vietoje, nuolat judėti ir atrasti naujų dalykų.

Dramaturgą ypač žavi meno galia, gebanti paveikti žmones ne tik kultūriniais, bet ir socialiniais aspektais. Tai keičia ir paties menininko požiūrį į pasaulį, o svarbiausia – moko priimti kitokius žmones ir neskubėti jų nuteisti. Tuo A. Špilevojus turėjo progą įsitikinti vesdamas užsiėmimus nepilnamečių merginų socializacijos centre, paprasčiau tariant – nepilnamečių kolonijoje.

Visą pokalbį tinklalaidėje #Unikalu su Asta Lesauskienė galite pamatyti Etaplius.lt Youtube kanale.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite