Angle down Atgal

Unikalios pramogos Šiaulių parke sutraukė aktyvaus laisvalaikio mėgėjus

Centrinis Šiaulių miesto parkas vėl atgijo ir tapo tikru miesto traukos centru. Sportą, judėjimą ir laisvalaikį gamtoje mėgstantys šiauliečiai traukė į Šiaulių visuomenės sveikatos biuro organizuojamą išskirtinį renginį „Aktyvuok centrinį parką“. Visuomenės sveikatos specialistai pristatė smagias idėjas, kaip galima nemokamai ir naudingai praleisti laiką naujausiose žaidimų aikštelėse bei kitose aktyvumo zonose.

Pasitinka pasikeitusiu kraštovaizdžiu

Centrinis Šiaulių miesto parkas išgyvena tikrą renesansą. Po ilgų renovacijos darbų čia vėl sugužėjo gamtos išsiilgę miesto gyventojai ir svečiai. Iš tiesų, kelis šimtus renginio dalyvių pasitiko atnaujintos vaikų žaidimo aikštelės, krepšinio, tinklinio, stalo teniso žaidimų erdvės bei daugybė kitų pramogoms skirtų vietų. Šventės „Aktyvuok centrinį parką“ organizatoriai, Šiaulių visuomenės sveikatos biuro specialistai, sako, kad aktyvų laisvalaikį gamtoje skatinančio renginio idėja kilo dėl to, jog norėjosi parodyti, kiek daug neribotų galimybių smagiam laisvalaikiui yra miesto parke.

„Visos tos naujos erdvės ir įranga yra bevertė, jeigu ja nesinaudojama. Todėl mes nusprendėme, jog norint, kad gyventojai išnaudotų naująsias erdves, yra tiesiog būtina juos supažindinti su šiomis naujovėmis, parodyti, kaip tos erdvės veikia, ką galima čia nuveikti, kaip praleisti laisvalaikį“, – pasakoja Šiaulių visuomenės sveikatos biuro Visuomenės sveikatos specialistė Asta Ivoškienė.

Specialistė tikisi, kad renginys padėjo atskleisti visą parko grožį ir funkcionalumą. Susirinkę miestiečiai galėjo dalyvauti mamyčių mankštoje su kūdikiais vežimėliuose, pašokti energingąją zumbą, pasimokyti šiaurietiškojo ėjimo technikos, krepšinio ir tinkliniožaidimo elementų, pažaisti badmintoną, stalo tenisą. Mažieji laiką leido linksmose molio lipdymo, sveikos mitybos, dantukų sveikatos edukacijoseir „pasimatuoti“ gaisrininko profesiją, o mėgstantys naujoves galėjo pasinerti į aromaterapijos pasaulį bei išbandyti mažai kam žinomos sporto šakos – diskgolfo subtilybes Neužmiršti liko ir šiauliečių augintiniai, kuriems buvo fizinio lavinimo užsiėmimai. Renginio metu gyventojus linksmino muzikiniai „Ritmas kitaip“ pasirodymai. Šventės dalyviams buvo organizuojamos loterijos ir galvosūkiai įvairiems smagiems prizams laimėti. Kaip sako organizatoriai, renginyje veiklos netrūko visiems – tiek jauniems, tiek senjorams, tiek keturkojams šeimos augintiniams.

Gyventojai pasiilgo gamtos

Šiaulių visuomenės sveikatos biuro organizuotame renginyje netrūko šurmulio, muzikos, sportinių ir protinių veiklų, pritaikytų įvairių pomėgių žmonėms. Tačiau organizatoriai pastebėjo, kad šiauliečiai mielai domėjosi unikaliu užsiėmimu „1990-ųjų kiemo žaidimai“. Jo metu vedėjai kvietė nusikelti į tą laikotarpį, kai kiemai buvo pilni vaikų, ir priminė populiariausius lauko žaidimus bei rodė, kaip lengva juos pritaikyti įvairiausioms erdvėms.

„Rodos, patys paprasčiausi kiemo žaidimai, mūsų nuostabai, tikrai sulaukė didelio susidomėjimo. Žmonės pasiilgę gamtos, judesio, todėl mielai padėjo į šalį išmaniuosius įrenginius ir įsitraukė į laiko patikrintus kiemo žaidimus. Visas centrinis miesto parkas buvo užpildytas, gyventojai mielai išbandė siūlomas veiklas, džiaugėsi, kad tarp medžių lapijos nekaitina saulė, kad gali jaustis taip, lyg būtų kažkur užmiestyje“, – apie vykusį renginį pasakojo Asta Ivoškienė.

Visuomenės sveikatos specialistė pabrėžė, kad centriniame parke esančios pramogų erdvės yra nemokamos ir laisvai prieinamos kiekvienam ir pakvietė į visą vasarą (pirmadieniais ir trečiadieniais, 17.30 val.) Centrinio parko estradoje vyksiančias Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biuro organizuojamas nemokamas treniruotes, kurias veda Biuro fizinio aktyvumo skatinimo specialistas Julius. Senjorai kviečiami mankštintis 10 val. pirmadieniais ir trečiadieniais „Beržynėlio“ parke, o antradieniais ir ketvirtadieniais – Saulės laikrodžio aikštėje.

Taip pat dėkojame partneriams, prisidėjusiems prie renginio: „Zumba fitness“ su Juste Dambinskaite, Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centro „Sportas visiems“ komandai, Šiaulių krepšinio akademijai „Saulė“, Šiaulių sporto centrui „Dubysa“, Šiaulių miesto savivaldybės dienos socialinės globos centrui „Goda“, Šiaulių priešgaisrinei gelbėjimo valdybai, Šiaulių kultūros centrui, šunų fizinio lavinimo centrui „Tvirta letena“, diskgolfo entuziastui Karoliui Novikovui, renginių organizatoriai „A kvadratu“, „aromamama“, Šiaulių turizmo informacijos centrui, VŠĮ „Naktys“, parko užkandinei „Velnio ratas“, Šiaulių miesto savivaldybei.

Daugiau informacijos apie Biuro teikiamas nemokamas sveikatinimo paslaugas Šiaulių miesto gyventojams galima rasti interneto svetainėje www.sveikatos-biuras.lt bei Facebook puslapyje https://www.facebook.com/siauliuvsb.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite