Angle down Atgal

Ukraina kovas su rusų pajėgomis Sjevjerodonecke vadina pragaru

Ukraina trečiadienį sakė, kad šalies rytuose esantis pramoninis Sjevjerodonecko miestas virto „pragaru“, Rusijos pajėgoms apsupant du svarbius miestus Donbase, kur Maskva koncentruoja savo karines pastangas.

„Keturis mėnesius visos mūsų pozicijos apšaudomos viskuo – noriu tai pabrėžti – iš visų Rusijos kariuomenės turimų ginklų“, – sakoma socialiniuose tinkluose paskelbtame Luhansko srities administracijos vadovo Serhijaus Haidajaus pareiškime.

„Ten tiesiog pragaras“, – sakė jis, turėdamas galvoje ištisas savaites rusų pajėgų intensyviai apšaudomą Sjevjerodonecką. Rusija siekia perimti visišką šio miesto kontrolę.

„Mūsų vaikinai laikosi savo pozicijose ir laikysis tol, kol bus būtina“, – pridūrė jis.

Rusijos pajėgos pastarosiomis dienomis pasiekė teritorinių laimėjimų į pietus nuo Sjevjerodonecko ir priartėjo prie jo miesto dvynio Lysyčansko, skiriamo Doneco upės.

Pasak S. Haidajaus, rusų pajėgos „bando apsupti“ Lysyčanską, bet ukrainiečių pajėgos vis dar kontroliuoja miestą.

„Lysyčanskas intensyviai apšaudomas iš didelio kalibro ginklų“, – sakė jis.

Luhansko srities administracijos vadovas taip pat kalbėjo apie „didžiulius sugriovimus“ ir sakė, kad žmonės pamažu evakuojami iš Lysyčansko.

Tačiau Sjevjerodonecke šimtai civilių, prisiglaudusių chemijos gamykloje „Azot“, dėl kovų masto negali išvykti, nurodė S. Haidajus.

„Evakuacija įmanoma, jei yra susitarimas aukščiausiu lygiu, jei bus ugnies nutraukimas ir aiškiai nustatytas maršrutas“, – sakė jis.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite