Angle down Atgal

Ukraina gavo iš JAV pirmąją šaudmenų siuntą

Ukraina gavo pirmąją Jungtinių Valstijų karinės pagalbos krovinių siuntą, anksti šeštadienį pranešė JAV ambasada Kijeve.

„Pirmoji iš keleto saugumo pagalbos paketo Ukrainai, neseniai patvirtinto prezidento [Joe] Bideno (Džo Baideno), siuntų šiąnakt atvyko į Kijevą“, – sakoma „Twitter“ pranešime prie kurio buvo pridėta iš transporto lėktuvo iškraunamų ginkluotės konteinerių nuotrauka.

Ambasada nurodė, kad šią siuntą sudaro apie 90 tonų mirtinos ginkluotės, įskaitant šaudmenis.

„Ši pagalba, taip pat saugumo pagalba, kurios vertė – daugiau kaip 2,7 mlrd. JAV dolerių (2,38 mlrd. eurų), suteikta Ukrainai nuo 2014 metų, demonstruoja Jungtinių Valstijų tvirtą įsipareigojimą stiprinti Ukrainos gynybą augant Rusijos agresijai“, – sakoma pranešime.

Rusijai sutelkus prie Ukrainos sienos daugiau kaip 100 tūkst. karių ir karinės technikos, Vakarai vis labiau nerimauja, kad Europoje gali kilti didelis konfliktas.

Maskva tvirtina invazijos neplanuojanti, bet tuo pačiu metu kaip deeskalavimo sąlygas pateikė virtinę reikalavimų, įskaitant reikalavimą niekada nepriimti Ukrainos į NATO. Tuo metu Vakarai gina NATO „atvirų durų politiką“ potencialių būsimų narių atžvilgiu.

Nuo 2014 metų, kai Rusija atplėšė nuo Ukrainos ir aneksavo Krymą, Ukraina dviejuose rytiniuose regionuose kovoja su Maskvos remiamais prorusiškais separatistais. Per konfliktą jau žuvo daugiau kaip 13 tūkst. žmonių.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite