LR aplinkos ministerijos nuotraukos
Angle down Atgal

Tvarkymo talkoje „Miško kuopa“ surinkta tonos šiukšlių

Antrą kartą Lietuvoje vykusioje Valstybinių miškų urėdijos organizuojamoje miškų tvarkymo talkoje „Miško kuopa“ šeštadienį surinkta dešimtys tonų šiukšlių, pranešė Aplinkos ministerija.

Talka vyko visuose 26-iuose Valstybinių miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose.

„Nors oras buvo ir lietingas, pilietiškai nusiteikę žmonės nepabūgo susivienyti dėl kilnaus tikslo ir skirti savo dieną bendrai miškų tvarkymo talkai. Tokie renginiai ir žmonių dalyvavimas juose – labai svarbus ir reikšmingas žingsnis į švaresnį, tvaresnį bei gražesnį mūsų visų rytojų, juk gamtą laikome savo namais, tad ir elkimės juose atsakingai“, – pranešime sakė Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė.

„Jau antri metai, kaip kartu darome šią akciją, pažiūrėsime, ar per metus įvyko pokytis. Palinkėčiau nerasti šiukšlių miškuose ir kad tokios miško kuopos nueitų į praeitį. “, – teigė aplinkos ministras Simonas Gentvilas. 

Kaip skelbiama, šių metų akcijos metu pilietiškai nusiteikusi visuomenė šalyje bendrai surinko dešimtis tonų šiukšlių. Vien Valstybinių miškų urėdijos Šalčininkų padalinyje, aplink Vilnių, surinkta 40 tonų šiukšlių – daugiausia statybinių atliekų ir trys tonos padangų.

Iš miškų išvežta buitinės technikos, padangų, kurios gamtoje dūla daugiau nei šimtmetį, plastiko, statybinio laužo, automobilių detalių, pranešė ministerija.

Pirmą kartą „Miško kuopa“ buvo surengta pernai rugsėjo mėnesį. Prie akcijos prisijungę žmonės pernai per dieną surinko 60 tonų šiukšlių visoje Lietuvoje: plastiko, padangų, senų baldų, įvairios technikos, kai kur miškininkai rado net po viso namo remonto likusias statybines atliekas.

Kasmet miškuose surenkama apie tūkstantis tonų įvairių atliekų. Didžiausią rūpestį miškininkams kelia į miškus verčiamos buitinės bei stambių gabaritų atliekos.

Vietos, kuriose vyko talka, buvo miškininkų parinktos pagal tai, kur miško teršėjai dažniausiai palieka šiukšles, atsikrato stambiagabaritėmis ar statybinėmis atliekomis.

 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite