Angle down Atgal

Tikro ir gardaus šnicelio paslaptis

Šnicelis mėgstamas daugelyje Vakarų bei Vidurio Europos šalių, o ypač Vokietijoje ir Austrijoje. Be to, šis patiekalas populiarus ir Italijoje, šiaurinės dalies sostine tituluojamame Milane. Ne veltui Italijoje toks kepsnys vadinamas Milano šniceliu arba Milano kepsniu.
 

Šniceliui paruošti tinka įvairios rūšies mėsa. Pavyzdžiui, austriškas ir itališkas šnicelis dažniausiai yra gaminamas iš veršienos. Vokiečiai dažniausiai jį kepa iš kiaulienos. Patiekalą pasigaminti galite ir naudodami vištienos ar kalakutienos krūtinėlę – būtent šią mėsos rūšį šniceliui paruošti renkasi Izraelio gyventojai.

Vokietijoje šnicelis dažniausiai patiekiamas su šviežių daržovių salotomis, keptomis ar virtomis bulvėmis, o kartais – netgi tradicinėmis bulvių salotomis. Šioje šalyje kartais šnicelis dar gardinamas grybų arba pomidorų, paprikų ir svogūnų padažu. Austrijoje prie šnicelio dažniausiai patiekiamos smulkiai supjaustytos gūžinės salotos, apšlakstytos acto pagrindu pagamintu padažu ir įvairiausiais būdais ruoštomis bulvėmis. Italijoje šnicelis dažniausiai valgomas su žalumynų, pavyzdžiui, gražgarsčių, salotomis, kartais tokios salotos pagardinamos pomidorais, o išskirtinesniais atvejais ir mocarela.

Šniceliams, kaip ir kepsniams, dažniausiai pasirenkamos tos mėsos dalys, kurios yra be kaulo. Todėl šniceliai dažniausiai kepami iš vištienos ar kalakutienos krūtinėlės. Kalbant apie kiaulieną ar veršieną, šniceliams, pasak eksperto, geriausia yra rinktis išpjovą.

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, norint namuose pasigaminti burnoje tirpstantį šnicelį, – specialiu plaktuku išmušti mėsą. Geriausia, prieš mušant mėsą, ją įdėti tarp dviejų maistinės plėvelės lakštų. Kaip teigia ekspertas, tobulo šnicelio storis turėtų siekti vos pusę centimetro: šnicelis kepamas kelias minutes, todėl storas mėsos gabalas viduje gali likti žalias.

Išmušę mėsą, lengvai ją pabarstykite druska ir pipirais. Galiausiai pasiruoškite tris dubenėlius. Į vieną pilkite miltus su žiupsneliu druskos, į kitą – džiūvėsėlius, o trečią – lengvai išplaktą kiaušinį.

Pirmiausia šnicelį iš visų pusių apvoliokite miltuose, tuomet merkite į kiaušinio plakinį ir galiausiai apvoliokite džiūvėsėliuose. Kaip teigia ekspertas, džiūvėsėliai prie mėsos turi prilipti lengvai, o prieš kepant galite šiek tiek papurtyti mėsą, kad nubyrėtų džiūvėsėlių perteklius.

Paruošto šnicelio ilgai gulėti ant virtuvės stalo nepalikite, geriausia, tik jį apvoliojus, dėti į įkaitintą keptuvę. Greitai iškeptas šnicelis bus pats traškiausias. Tam, kad patiekalas gražiai apskrustų, ypač daug aliejaus nereikia. Visgi per sausai kepti šnicelio irgi nepatartina. Aliejus turėtų vos apsemti kepantį šnicelį.

Šniceliui iškepti pakanka vos 3–4 minučių. Kepsniui iškepus, nepamirškite jo padėti ant popierinių rankšluosčių – taip nuvarvės aliejaus perteklius.

Tradicinis šnicelis

Jums reikės:

  • 4 porcijos dydžio kiaulienos išpjovos arba nugarinės gabalėlių
  • Druskos ir pipirų
  • 4 šaukštų sviesto
  • Saulėgrąžų aliejaus kepimui
  • Nedidelio indelio miltų
  • Nedidelio indelio džiūvėsėlių
  • 2 lengvai išplaktų kiaušinių
  • Citrinos griežinėlių ir šviežių petražolių patiekimui

Pagaminimas:

Kiaulienos kepsnius sudėkite tarp maistinės plėvelės lakštų ir padaužykite specialiu plaktuku. Paruoštus kepsnius lengvai pasūdykite ir papirinkite.

Vidutinio dydžio keptuvę įkaitinkite ant aukštos ugnies ir ištirpinkite kelis šaukštus sviesto, įpilkite aliejaus. Kiaulieną išvoliokite miltuose, kiaušinio plakinyje ir galiausiai džiūvėsėliuose. Išvoliotus kepsnius dėkite į įkaitintą keptuvę ir iš kiekvienos pusės pakepkite 1–2 minutes tol, kol jie įgaus auksinį atspalvį.

Galiausiai paruoštus kepsnius sudėkite ant popierinių rankšluosčių ir leiskite susigerti aliejaus pertekliui. Šnicelį patiekite su citrinų gabalėliais ir šviežiomis petražolėmis. Skanaus!

Pranešimas spaudai

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite