Angle down Atgal

Tarptautinę vaikų gynimo dieną – paralimpiečių apsilankymas Šiaulių mokyklose

Lietuvos paralimpinės rinktinės sportininkai, šiauliečiai Raimeda Bučinskytė ir Andrius Skuja aplankė Šiaulių mokyklas. Mūsų nacionalinės komandos šaulė ir lengvaatletis, kartu su Lietuvos paralimpinio komiteto plėtros vadove Asta Narmonte, vaikams pasakojo apie žmonių su negalia sportą, asmeninius ir šalies laimėjimus tarptautinėse varžybose, atsakė į mokinių klausimus.

Tokijo vasaros paralimpinių žaidynių dalyvis, daugkartinis Europos čempionas ir prizininkas A. Skuja savo patirtimi dalijosi su Šiaulių Rėkyvos progimnazijos moksleiviais.

„Matau tame didelę prasmę, turime pasakoti vaikams apie paralimpinį sportą, paralimpiečius, Lietuvos pergales. Dar maloniau tai daryti mieste, kuriame gyvenu ir kuriam atstovauju pasaulyje.

Pastebėjau, kad vaikai kol kas nedaug žino apie paralimpinį judėjimą, džiaugiuosi galėdamas prisidėti prie jo populiarinimo ne tik pergalėmis stadionuose, bet ir apsilankymais mokyklose.

Apskritai turime daugiau kalbėti apie sportą, fizinį aktyvumą ir jų naudą. Papasakojau vaikams, kaip būti sportininku, kaip išlikti sporte, ko reikia“, – įspūdžiais dalijosi rutulio stūmimo ir ieties metimo rungtyse dalyvaujantis neįgaliųjų sporto klubo „Šiaulietis“ atstovas A. Skuja.

Šiais metais penktą vietą Europos čempionate iškovojusi šaulė R. Bučinskytė dėmesio sulaukė Šiaulių sanatorinėje mokykloje, kurios auklėtiniams pasakojo apie save, atstovaujamą sporto šaką.

„Vaikai smalsūs, jiems tokie dalykai visada įdomūs. Tai – geras būdas sudominti ir pačia šaudymo sporto šaka, apskritai su sportu, paralimpiniu judėjimu Lietuvoje ir pasaulyje.

Man patinka bendrauti su vaikais, nes jie atviri, klausia drąsiai, ko suaugusieji ne visada ryžtasi paklausti. Manau, labai svarbu atvirai kalbėti apie negalią, gyvenimą su ja. Šie žmogučiai – besiformuojančios asmenybės, mūsų ateitis. Kuo daugiau jie žinos, tuo daugiau turės tolerancijos“, – svarstė R. Bučinskytė.

Šis šalies paralimpinės rinktinės sportininkų apsilankymas Šiaulių mokyklose yra projekto „50 mokyklų – 5000 mokinių“ dalis. Projektą įgyvendina Lietuvos paralimpinis komitetas.

„Labai malonu lankytis Šiauliuose – mieste, kuriame žmonių su negalia sportui rodomas didelis dėmesys. Tikiu, projektu įkvėpsime vaikus atkakliai siekti tikslų, parodysime jiems pavyzdį – mūsų paralimpiečius.

Už pagalbą skleidžiant paralimpinio judėjimo idėjas esame dėkingi Tarptautiniam paralimpiniam komitetui ir „Toyota Baltic“, kurių dėka šis projektas tapo realybe“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto plėtros vadovė A. Narmotė.

Mokyklos ir mokytojai, norintys dalyvauti projekte ir pakviesti į savo mokyklą paralimpiečius, kviečiame kreiptis į Lietuvos paralimpinį komitetą. Pamokos nemokamos. Kreiptis el. paštu: info@paralympics.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite