Angle down Atgal

Svetur žmonės emigruoja ne tik dėl ekonominių sumetimų ar meilės: lietuvė Jurga dalijasi savo istorija

Tikriausiai būtų sunku surasti priežasčių nesižavėti Italija – vien šios šalies virtuvę daugelis vadina mylimiausia. Tiesa, ne ką mažiau ypatinga yra ir Graikija, o ypatingai turistų pamilta, didžiausia jos sala Kreta. Šios savaitės TV3 laidoje „Lietuvis pas lietuvį“ susitiks mūsų tautiečiai, kurie gyvena šiuose skirtinguose kraštuose, o Kretoje savo gyvenimą kurianti šeima atskleis, kad žmonės emigruoja ne vien dėl ekonominių sumetimų ar meilės.

Jau šį sekmadienį Italijoje gyvenanti ir praėjusią savaitę čia lietuvius priėmusi Mindaugo ir Karinės Lučkų šeima ir patys taps svečiais – keliaus pas Jurgą Žilinskienę ir jos šeimą į Kretą, Graikiją. Lučkų šeima nekantrauja išvykti – juk Graikijoje lankysis pirmąkart!

Jurga ir jos vyras Mindaugas puikiai gyveno Vilniuje – jie džiaugėsi savo namais, turėjo gerus darbus. O netrukus jų šeimą papildė ir trys nuostabūs vaikai, itin lietuviškais vardais – Ąžuolas, Žilvinas ir Liepa. Tačiau nors gyvenimas Lietuvoje buvo nuostabus, galiausiai Jurga širdyje ėmė svajoti apie permainas…

„Jaučiausi šiek tiek įstrigusi – suvokiau, kad galvodama, kaip man realizuoti save profesinėje srityje ir rasti laiko vaikams, man ėmė labai nepatikti ritmas nuo 8 iki 17 valandos. Visuomet su vyru pasvajodavome, ką galėtume pakeisti? Tačiau būnant Lietuvoje to padaryti nepavyko. Ir tik tuomet, kai mus gyvenimas numetė į Kretą, mes, sumigdę vaikus, vakarais žiūrėdavome į jūrą, ir turėdavome ilgiausią sąrašą, ką čia galėtume nuveikti. Abu metėme savo darbus ir Kretoje viskas prasidėjo nuo pradžių“, – pasakos laidoje moteris.

Jurga aiškins, kad jie nėra emigrantai nei dėl meilės, nei dėl ekonominių sumetimų. Šeima, kaip įvardins moteris, yra sveikatos emigrantai. Pasirodo, kad mažesniesiems vaikams buvo nustatytas atopinis dermatitas – odos liga, kuri paūmėja priklausomai nuo oro, aplinkos. Būtent tuomet Jurga nusprendė, jog reikia kraustytis svetur – netoli vandens, kur nuolat šviečia saulė. Iš pradžių jos vyras to nenorėjo ir Jurga atostogoms su vaikais į Kretą išvyko viena. Po kurio laiko šeimai susitikus ir Mindaugui pamačius, kad vaikų oda tapo kur kas gražesnė ir sveikesnė, abejonių nebeliko ir jam – jiems būtina persikelti svetur.

Dabar šeima gyvena jaukiame pajūrio kurorte Almyridoje, kur turi savo viešbutį bei puoselėja aktyvų gyvenimo būdą. Miestelyje viskas pasiekiama ranka – čia yra daugybė parduotuvėlių, tavernų, o iki paplūdimio – vos keletas minučių!

Kad šeimai gyvenimas Kretoje taptų dar mielesnis, jie pramoko graikų kalbą, o tai lėmė, kad netrukus susirado būrį draugų graikų. Jau 8 metus Kretos salą savo namais vadinanti Jurga šiandien šiems draugams yra ypač dėkinga. Lietuvė įsitikinusi – be vienos graikų šeimos pagalbos įsitvirtinti šiame krašte būtų buvę kur kas sunkiau. 

O kas graikus paskatino padėti lietuviams? „Visų pirma, jie pasakė, kad įsimylėjo mūsų vaikus. Taip pat jiems patiko mūsų bandymas bendrauti graikų kalba – kad ir kiek bemokėjome, mes labai stengėmės ja šnekėti. Bandėme pasakoti ir apie Lietuvą – jie ketina čia apsilankyti“, – pasakos ji.

Šeimininkė Jurga svečiams iš Italijos aprodys ne tik jai svarbias salos vietas, bet ir pakvies apsilankyti ten, kur svajoja pabūti kiekvienas turistas. Visi jie vyks į Aradenos kaimą, kuriame gyveno dvi kretiečių šeimos. Tačiau šiandien apie jų egzistavimą byloja tik apgriuvusių namų sienos, suvarpytos kulkų. Sunku patikėti, bet šios šeimos viena kitą išžudė – Jurga svečiams atskleis, kokia buvo mirtino konflikto priežastis. Negana to, pasirodo, kad ši istorija turi net dvi versijas…

Taip pat Jurga pakvies Lučkų šeimą apsilankyti vietoje, kurioje pati mėgsta medituoti ir vasarą slepiasi nuo saulės. O užkopus ant druskų uolų, šeimininkė papasakos, kaip išgaunama jūros druska.

Kaip greitai Jurga išmoko graikų kalbą? Kaip itališkai virtuvei neabejinga Lučkų šeima įvertins graikišką? Galiausiai, kuo dar šeimą sužavės Kreta?

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite