Angle down Atgal

Švenčionių rajono savivaldybės atstovai domėjosi ekologišku Ukmergės ikimokyklinukų maitinimu

Ukmergės vaikų lopšelis-darželis „Žiogelis“ per kelerius pastaruosius metus tapo, ko gero, bene garsiausia ir lankomiausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga Lietuvoje.

Šio vaikų lopšelio-darželio direktorė Birutė Jucevičienė, jos pavaduotoja Vida Dalė Jankūnienė bei maitinimo organizavimo specialistė Jolanta Mickuvienė be savo tiesioginio darbo dar spėja ir geranoriškai su visais pasidalinti sukaupta patirtimi, kurią įgijo kai prieš kelerius metus pirmosios šalyje savo auklėtinius pradėjo maitinti sveiku ekologišku maistu.

Apie visas įveiktas biurokratines kliūtis, įgytas žinias, patirtus išbandymus bei akivaizdžiai pasikeitusį lopšelio darželio gyvenimą, pradėjus eiti ekologinio maitinimo keliu, domisi ne tik kolegos iš kitų rajono ugdymo įstaigų, bet ir Seimo nariai, ministerijų atstovai, kitų šalies savivaldybių vadovai bei ugdymo įstaigų darbuotojai.

Pastarąjį kartą, rugsėjo 30-ąją, sėkmingai organizuojama ekologiško maitinimo veikla jau visuose 7-iuose Ukmergės vaikų lopšeliuose-darželiuose domėjosi Plungės rajono savivaldybės atstovai, o šiandien sulaukta svečių ir iš Švenčionių rajono savivaldybės.

Su Švenčionių rajono savivaldybės meru Rimantu Klipčiumi priešakyje Ukmergėje lankėsi mero patarėja Teresė Sansevičienė, Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Beriozovienė, Žemės ūkio skyriaus vyriausioji specialistė (ekologė) Ingrida Karklelienė, taip pat Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos direktorė Rima Razmienė, Pabradės „Ryto“ gimnazijos direktorė Laima Markauskienė ir jos pavaduotoja ūkiui Nijolė Lukaševičienė, Švenčionėlių vaikų lopšelio-darželio „Vyturėlis“ direktorė Aldona Čuvalova, Švenčionių vaikų lopšelio-darželio „Gandriukas“ laikinai einanti direktorės pareigas Danguolė Jurkovlianec bei Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazijos valgyklos vedėja Alė Vasilkauskienė.

Ukmergės rajono savivaldybėje surengtame susitikime be vaikų lopšelio-darželio „Žiogelis“ atstovių taip pat dalyvavo Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, jo pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, administracijos direktorius Darius Varnas bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas.

„Imdamiesi šito iššūkio nesitikėjome, kad ekologinis maitinimas taip stipriai įtakos visą ugdymo procesą įstaigoje. Jis tapo labiau įdomesnis, gyvesnis, gilesnis, didžiąja dalimi susijęs su patirtinio ugdymo akcentais. Tam sėkmingai išnaudojame turimą didžiulę lauko teritorijos erdvę – ėmė kurtis „sodybėlės“, atsirado šiltnamis, sliekynas su Kalifornijos sliekais, kurie labai intensyviai darbuojasi gamindami pačią ekologiškiausią trąšą – biohumusą. Tą biohumusą vaiką neša į šiltnamį, kur sodina agurkus ir pomidorus. Užaugintas daržoves vaikai patys raugia, o paskui valgo bei tėvelius vaišina. Taip pat auginame vaistažoles, o vėliau skanaujame jų arbatas“, - pasakojo lopšelio-darželio „Žiogelis“ direktorės pavaduotoja V. D. Jankūnienė.

Jai paantrinusi direktorė B. Jucevičienė pabrėžė, kad „Žiogelyje“ vaikai jau kuris laikas miega tik ant ekologinės patalynės, o nuo šių metų įstaiga pradėjo naudoti ir ekologines valymo priemones.

Vaikų lopšelį-darželį „Žiogelis“ lanko 182 vaikai. Ekologišką maistą jiems gamina 3 virėjos. Didžiąją dalį – net 84 proc. valgiaraščio sudaro ekologiški ir sveikesni produktai, o iš jų paruošti patiekalai yra žymiai įvairesni bei patrauklesni mažiesiems. Siūloma daug įvairių daržovių, liesesnė mėsa (vištiena, kalakutiena), mažiau bulvinių patiekalų, saldintų gėrimų, juos keičia vanduo, žolelių arbata be cukraus. Didžioji visų valgių dalis yra gaminama konvekcinėje krosnelėje.

„Ekologinis darželinukų maitinimas - paprastas ir konkretus žingsnis, leidžiantis greičiausiai prieiti prie mūsų vaikų sveikatos, formuoti teisingą jų požiūrį į maitinimąsi bei auginti jaunąją kartą žaliąja kryptimi, o ne vien tik žodinėmis deklaracijomis", - teigė meras R. Janickas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite