Angle down Atgal

Susitikime su gyventojais diskutuota apie gatvių pavadinimus

Gegužės 11 dieną Pakruojo sinagogoje vyko susitikimas su Pakruojo miesto bendruomenių pirmininkais, seniūnaičiais ir gyventojais dėl mieste likusių sovietinių gatvių pavadinimų. Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis teigė, kad šių dienų kontekste pastebimas šio klausimo paaštrėjimas, gaunama įvairaus pobūdžio užklausų, kokių veiksmų planuojama imtis. Meras akcentavo, kad susitikimas su gyventojais ir organizuotas siekiant išgirsti jų nuomonę.

Susirinkime dalyvavusi savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Jovita Kirdeikienė pristatė, kaip gatvės pavadinimo keitimą reguliuoja teisės aktai, pateikė informaciją, kokie procesai vyksta, kokius veiksmus turi atlikti patys gyventojai ar įmonės ir kiek tai gali kainuoti. Taip pat priminė, kad sprendimą dėl gatvių pavadinimo priima savivaldybės taryba.

Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Renata Budrienė trumpai pristatė svarstomo klausimo kontekstą, akcentavo Atminimo ir istorinių datų įamžinimo komisijos nutarimą organizuoti diskusiją su gyventojais.

Susirinkusieji diskutavo dėl Pakruojyje esančių V. Montvilos, P. Stripeikos, P. Cvirkos, L. Giros, S. Nėries, J. Janonio, Pergalės, Palydovo gatvių. Gyventojai išsakė savo nuomones dėl savo ir kitų minimų gatvių pavadinimų, diskutavo su tarybos nariu Audriumi Kazlausku bei mero pavaduotoju Virginijumi Kacilevičiumi. Gyventojai informavo, kad apklausę visus savo gatvių gyventojus savivaldybei pateiks bendrą nuomonę bei išreiškė viltį, kad į ją bus atsižvelgta.

Susitikimo organizatoriai patikino, kad skuboti ir vienpusiški sprendimai nebus priimami, tačiau diskusijos bus tęsiamos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite