Angle down Atgal

Suomija nemokės Rusijai už dujas rubliais, pasirengusi tiekimo stabdymui, pateikė ieškinį

Suomijos valstybinė dujų bendrovė „Gasum“ atmeta Rusijos reikalavimą už jos eksportuojamas gamtines dujas mokėti rubliais ir tvirtina esanti pasirengusi galimam tiekimo nutraukimui, teigiama „Gasum“ pranešime spaudai.

Suomijos įmonė skelbia, kad kartu su klientais ir šalies valdžios institucijomis tokiai situacijai ruošėsi. „Gasum“ tikisi  artėjančią vasarą dujomis apsirūpinti per jungtį su Estija „Balticconnector“, tačiau pripažįsta, jog šią užduotį gali apsunkinti riboti dujotiekio pajėgumai.

Pranešime taip pat pažymima, kad „Gasum“ ir „Gazprom export“ nuo praėjusių metų rudens derasi dėl dvišalės tiekimo sutarties sąlygų pakeitimų, tačiau „bendrovių nuomonės dėl jų smarkiai išsiskyrė“.

„Esant tokiai situacijai, „Gasum“ neturėjo kito pasirinkimo, kaip tik kreiptis į arbitražą. Šioje sudėtingoje situacijoje darysime viską, kad galėtume tiekti Suomijos klientams reikalingą energiją“, – pranešime cituojamas „Gasum“ vadovas  Mika Wiljanenas (Mika Viljanenas).

Rusija gamtines dujas Suomijai tiekia 45 metus. 2015-ųjų pabaigoje „Gazprom export“ ir „Gasum“ dvišalę tiekimo sutartį pratęsė iki 2031 metų pabaigos.

Suomija kartu su Estija tikisi iki šių metų pabaigos įgyvendinti bendrą plaukiojančio suskystintų gamtinių dujų importo terminalo projektą.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite