Angle down Atgal

Spalvingi, linksmi Trakai su trenksmu šventė savo 700-metį

Trakai praėjusį savaitgalį sukosi šventinių renginių kaleidoskope. Po dvejų metų pandeminės pertraukos miestas su trenksmu sugrįžo į tradicinę šventę „Trakų vasara“, kurį vyko jau 30-ąjį kartą. Šįmetis renginys išskirtinis, nes Trakai mini savo 700-ąjį gimtadienį.

Renginių maratonas prasidėjo istorijos pamokomis ir įžvalgomis, kurių Trakų Salos pilies fone pažėrė Nacionalinė ekspedicija. Susirinkusius pasveikino ir pakvietė aktyviai dalyvauti šiame bei visuose šventės renginiuose rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius.

Trakiečiai ir jų svečiai dalyvavo gyvoje Nacionalinės ekspedicijos diskusijoje su Vilniaus universiteto rektoriumi istoriku dr. Rimvydu Petrausku, prof. Alfredu  Bumblausku, kitais žymiais istorikais – buvo kalbama apie Trakų ir Vytauto Didžiojo reikšmę istorijai. Istorija, kaip žinia, tęsiasi, tad buvo pasirašytas ir svarbus dokumentas. Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius ir Vokietijos miesto Šionebeko meras Bert Knoblauch pasirašė tarptautinio bendradarbiavimo sutartį. Iškilmėse dalyvavo ir kitų miestų partnerių – iš Vokietijos, Turkijos, Sakartvelo, Lenkijos delegacijos.

Vakare priešais Salos pilį koncertavo folkloro grupė „Žalvarinis“, ugnies ir šokio studija „Čiutyta“. Šeštadienio rytą miestą prabudino linksmasis margasis vaikų „Burbuliadienis“, Rotušės turgaus šurmulys, Trakų bibliotekos edukacijos, policijos, ugniagesių, karių savanorių kiemeliai, vaikų ir suaugusiųjų sporto varžybos, Jaunimo kiemelio pramogos, per miestą nuvingiavo šventinė eisena. Prie Šv. Jono Nepomuko koplytstulpio nuskambėjo naujasis Trakų himnas, skirtas miesto 700-mečiui ir simbolizuojantis krašto daugiakultūriškumą. Miesto erdves drebino XVI pučiamųjų instrumentų orkestrų festivalis „Atataria vamzdžiai“, IX tautinių šokių festivalis „Žvaigždūnė“,  koncertas „Gyvos kalbos, gyvų žmonių versmė“, Saulės studijos šokėjų pasirodymai.  

Vakare priešais Salos pilį koncertavo Neda Malūnavičiūtė, Donatas Montvydas, Sherman Tan, Jessica Shy, dangų nušvietė įspūdingas lazerių ir šviesos šou.

Sekmadienių šventinis maratonas kvietė į žygį dviračiais „Vytauto keliu“, tradicinį tautinių mažumų festivalį „Čia mūsų gimtinė, čia mūsų namai“.

Su tris dienas trukusia švente Trakai įžengė į aktyvųjį 700-mečio minėjimo etapą ir į įvairius renginius, susitikimus, skirtus šiai iškiliai datai, kvies visus metus.

„Trakų miesto šventė nepaliko abejingų – tai milžiniškas renginys, be kurio Trakus sunku įsivaizduoti. Kūrybiški, turiningi koncertai, susitikimai, varžybos, edukacijos, mugės dar kartą parodė, kokie puikūs, svetingi žmonės gyvena mūsų rajone. Esu dėkingas ir mūsų svečiams iš užsienio šalių miestų partnerių, su kuriais buvo aptartos tolimesnio bendradarbiavimo galimybės. Esu dėkingas jiems už šiltą, turiningą ir tik geriausias emocijas palikusį vizitą. Nuoširdžiai dėkoju Savivaldybės komandai, Trakų kultūros rūmų kolektyvui ir visiems, prisidėjusiems prie įsimintinos šventės ir joje dalyvavusiems. Džiaugiuosi, kad galime švęsti, bendrauti ir toliau kurti bendrus planus“, – sakė rajono savivaldybės meras A. Šatevičius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite