Angle down Atgal

Slaugos paslaugos namuose – pagalba sunkiai sergantiems ligoniams ir jų šeimoms

Nemokamai ir profesionaliai slaugos paslaugas ligonių namuose teikia sveikatos priežiūros įstaigos nuo šių metų pradžios.

Alytaus rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) specialistų komanda namuose slaugo 260 pacientų. „Pacientai ir jų šeimos nariai susidraugauja su juos lankančia darbuotoja, ji padeda jiems jaustis geriau. Žinoma, svarbiausias dėmesys skiriamas ligoniui, tačiau, gaudami profesionalią pagalbą, patarimų, geriau jaučiasi ir artimieji. Visos slaugytojos ir padėjėjos be galo atsidavę savo darbui, randa kontaktą su ligoniais. Jie laukia jų atvykstant. Darbuotojos suteikia ne tik medicininę pagalbą, bet ir pabendrauja – o tai žmonėms, neišeinantiems iš namų, labai svarbu. Pagerėja jų ne tik fizinė, bet ir psichologinė savijauta“ , – sako Alytaus rajono savivaldybės PSPC direktorė Giedrė Ilgūnaitė.

Slaugos paslaugos namuose yra nemokamos, finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. Dėl jų pacientai ar jų artimieji turi kreiptis į savo šeimos gydytoją. Per metus gali būti suteiktos 104 slaugos paslaugos namuose.

„Ligonius slaugome namuose atsižvelgdamos į jų gydytojų nurodymus ir rekomendacijas, su gydytoju nuolat palaikome ryšį ir kartu sprendžiame iškylančias problemas. Visada patariame artimiesiems, kaip prižiūrėti ligonį, kad jis jaustųsi kuo geriau“, – sako rajono PSPC Slaugos paslaugų namuose skyriaus bendruomenės slaugytojos.

Pas namuose slaugomus ligonius lankosi bendrosios praktikos slaugytojas, slaugytojų padėjėjai, kineziterapeutas, socialinio darbuotojo padėjėjas. „Žinoma, jie atvažiuoja ne vienu metu. Yra sudarytas lankymo grafikas. Kiekvienas specialistas atlieka savo darbą ir teikia tokią pagalbą, kokios reikia ligoniui“, – sako PSPC vyriausioji slaugos administratorė Kristina Vyšniauskienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite