Angle down Atgal

Slapti įrašai parodė kankinimus Rusijos kalėjimuose

Žmogaus teisių aktyvistai šią savaitę paviešino sukrečiančių vaizdo įrašų seriją, kurioje užfiksuoti plataus masto kalinių kankinimai ir prievartavimai Rusijos kalėjimuose.

 

40 gigabaitų apimties failai – nuotraukos ir filmuota medžiaga – atskleidžia, kaip veikia Rusijos kalėjimų „kankinimų konvejeris“ ir kaip prižiūrėtojai į pagalbą pasitelkia nuteistus prievartautojus tam, kad palaužtų kitus kalinius.

Rusija į slaptų įrašų paviešinimą sureagavo atleisdama penkis aukšto rango kalėjimų pareigūnus bei paskelbė pradėjusi tyrimą dėl galimų kankinimų ir seksualinių nusikaltimų Saratovo regiono kalėjime. Tarp atleistų asmenų yra minėto kalėjimo direktorius, o taip pat regioninės kalėjimų sistemos vadovas.

Šokiruojantys vaizdo įrašai, dokumentai ir nuotraukos buvo slapta išgabenti iš Rusijos, pranešė kovos su kankinimais organizacija Gulagu.net.

Viename įraše matyti iš skausmo garsiai šaukiantis nuogas vyras, prievartaujamas į lazdą panašiu daiktu. Įvykis nufilmuotas Saratovo miesto kalėjimo ligoninėje 2020-ųjų vasarį. Kitame vaizdo įraše matyti ant kalinio besišlapinantys kiti nuteistieji.

Aktyvistai teigia, kad kalėjimo prižiūrėtojai kankindavo nuteistus asmenis, kurie po to būdavo verčiami kankinti kitus kalinius. Siaubingų nusikaltimų įrodymai buvo surinkti iš šešių Rusijos regionų kalėjimų, o dabar ši medžiaga perduota Jungtinėms Tautoms bei Europos Tarybai.

Medžiagą paviešino Saratove anksčiau kalintas baltarusių programuotojas, kuriam kalėjimo valdžia pavedė surinkti šią šleikštulį keliančią kankinimų įrašų kolekciją, skelbia Gulagu.net. Baltarusiui pavyko padaryti įrašų kopijas ir išgabenti jas iš Rusijos, o šiuo metu jis prašosi politinio prieglobsčio Vakaruose.

„Mes jį vadiname Baltarusijos Snowdenu“, – sakė Vladimiras Osečkinas, kuriam priklauso projektas Gulagu.net.

Remiantis surinkta medžiaga, yra įrodymų, kad mažiausiai 200 kalinių buvo kankinami ir prievartaujami Rusijos kalėjimuose, teigė jis. Tai „pirmas kartas, kai žmogaus teisių aktyvistams pavyko gauti tokį didelį kiekį informacijos, įrodančios sisteminius kankinimus Rusijoje“.

Reaguodamas į incidentą Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas sakė, kad pirmiausia reikia įsitikinti paviešintos medžiagos tikrumu: „Jeigu jis bus patvirtintas, tuomet, savaime suprantama, tai bus priežastis rimtam tyrimui.“

Anglija.Today

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite