Angle down Atgal

Šiauliuose statomas karinis miestelis miesto energijos naudoti negalės

Krašto apsaugos ministerija dar 2018-aisiais paskelbė, kad Lietuvoje bus statomi 3 nauji kariniai miesteliai.  Vienas jų iškils ir Šiauliuose, plėtojant Pakruojo gatvėje įsikūrusios  Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės teritoriją. Tačiau projektą įgyvendinanti įmonė susidūrė su galvosūkiu: kaip reikės apšildyti didžiulius pastatus? Šiaulių savivaldybė leisti naudoti miesto energijos  neketina, mat tai būtų didžiulis finansinis nuostolis.

Šiaulių karinis miestelis, pabaigus visus statybos darbus, atrodys įspūdingai. 8 hektarų plote pagal projektą turi būti pastatytos kareivinės, sporto salė, sporto aikštynai, garažai, valgykla, štabas, rikiuotės aikštė, medicinos punktas, degalinė, plovykla, sandėliai, remonto dirbtuvės, pastogės technikai, technikos aikštė, asmeninių automobilių parkavimo aikštelė. Čia žadama įkurdinti apie 800 karių, o bendras pastatų plotas turėtų siekti apie 24 tūkstančius kvadratinių metrų. Galima tik įsivaizduoti, kiek šilumos ir karšto vandens reikės, norint aprūpinti visą miestelį.

Šiaulių miesto savivaldybės atstovai praėjusią savaitę susitiko su statybos viešosios partnerystės konkursą laimėjusia įmone „Samogitia miestelis“. Susitikimo metu aptartas ir karinio miestelio aprūpinimo energija klausimas. Konkurso nugalėtojai manė, kad karštą vandenį bei šilumą miesteliui galės tiekti Šiaulių miestas. Tačiau tiek savivaldybės, tiek „Šiaulių energijos“ atstovai šiai minčiai nepritarė.

Paaiškėjo, jog šioje teritorijoje energiją tiekia katilinė, kuri aprūpinama tik dujomis, dėl to išgaunamos energijos kaina gerokai viršija vidutinį miesto tarifą. Vidutinis tarifas sudaromas įskaičiuojant dujų, biokuro bei mazuto kainą, todėl yra ženkliai mažesnis, nei tarifas vien dujoms.

Problema ta, kad jei „Šiaulių energija“ prisiimtų tokį abonentą, karinis mietelis naudotų brangią energiją, išgaunamą vien iš dujų, tačiau mokėtų įprastą vidutinį miesto tarifą. „Šiaulių energija“ tokiu atveju neišvengiamai patirtų finansinių nuostolių, kuriuos turėtų padengti savo lėšomis.

Šiaulių mieste yra ir daugiau tokių katilinių, kuriuose energija išgaunama vien iš dujų, tačiau kainų skirtumas amortizuojamas. Bet tokio dydžio objekto aprūpinimui tai būtų per didelė finansinė našta.

Todėl projekto įgyvendintojai dabar turės gerai pasukti galvą, kaip aprūpinti pastatus šiluma ir karštu vandeniu. Jiems siūloma naudoti alternatyvius energijos šaltinius, tokius kaip saulė ar geoterminis šildymas.

Pagal sutartį numatyta, kad karinis miestelis turi būti užbaigtas iki 2023-iųjų, tačiau tikslesnė data, kada darbai galėtų būti baigti, kol kas neatskleidžiama.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite