Angle down Atgal

Seimo narys sumaišė Gruziją su Baltarusija?

Karščiausia naujiena iš konservatorių užsienio politikos arenos – Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko, konservatoriaus Žygimanto Pavilionio apsilankymas Sakartvele, t. y. Gruzijoje, jei dar yra nežinančių.

Kai tenykščiai valdantieji ėmė kalbėti apie opozicijos lyderio suėmimą, kilo krizė, nes atsistatydino premjeras. Sakartvelo opozicija paragino surengti naujus rinkimus, tad Ž. Pavilionis nuskuodė į Užkaukazę ir suverenios valstybės vyriausybei pagrasino sankcijomis. Toks konservatoriaus akibrokštas apstulbino naujai paskirtą Sakartvelo premjerą, kuris deputato iš Lietuvos pareiškimus pavadino nepriimtinais ir įžeidžiančiais bei pareiškė, kad jie nieko nereiškia. Jis joks oficialus Europos Sąjungos atstovas, kad svaidytųsi tokiais grasinimais.

Konservatoriaus užsienio politikos viražai nustebino ir buvusį Lietuvos ambasadorių Gruzijoje Mečį Laurinkų. Šis tikino, kad to, ką kalbėjo Ž. Pavilionis, visai nereikėjo kalbėti. „Žinoma, kad to nereikėjo daryti. Nuvažiavęs į kitą valstybę ir palaikant opoziciją esamos valdžios atžvilgiu sakyti kokius nors sprendimus. Nesvarbu, kokie ten yra santykiai tarp pralaimėjusių ir laimėjusių, bet vis dėl to, mes važiuojame į valstybę, nevažiuojame su oficialiu vizitu pas opoziciją“, – savo nuomonę dėstė M. Laurinkus.

Dar būtų galima suprasti konservatorių, jei šis būtų pasiteisinęs, kad Gruziją supainiojo su Baltarusija. Girdi, skrisdamas virš Baltarusijos prisnūdo, paskui pabudo ir gerai neapsidairęs, kur randasi, nutarė paaiškinti „tarakonui“, kas jo laukia po sankcijų įvedimo. Bet ne. Pats pripažino, kad jo retorika Sakartvele galėjo būti ir kitokia.

Politologai mano, kad dabar tos retorikos klaidas teks taisyti Prezidentui. Bet nebūkime tuo tikri. Neseniai konservatorių deleguota premjerė Ingrida Šimonytė įskėlė kibirkštį pareiškusi, kad Briuselyje Lietuvai galėtų atstovauti ne prezidentas, o ji. Rytoj gal pareikš, kad ir užsienio politikos klaidas galinti ji taisyti. Šiaip ar taip, pretendavo į prezidentes ir rinkimuose liko antra. Kuo ne viceprezidentė.

Gintaras Bielskis

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite