Angle down Atgal

Seime renkami parašai po interpeliacija sveikatos apsaugos ministrui

Opoziciniai „valstiečiai“ antradienį pradėjo rinkti parašus po interpeliacija sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui.

„Turime daug klausimų ministrui, esminiai – žinoma, pandemijos valdymas, visa vakcinacijos kampanija“, – BNS sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos atstovė Seime Guoda Burokienė.

Ji tvirtino, kad dauguma – 20 – parašų jau yra, juos žadama baigti rinkti artimiausiu metu.

Pagal Seimo statutą, interpeliaciją premjerui ar ministrui gali inicijuoti ne mažiau kaip penktadalis parlamentarų, tai yra ne mažiau kaip 29. 

Pasak „valstiečių“ frakcijos atstovės, interpeliaciją ministrui palaiko visos opozicinės Seimo frakcijos, išskyrus socialdemokratus.

Pastarųjų seniūnas Gintautas Paluckas BNS teigė, kad po interpeliacijos tekstu pasirašys ir socialdemokratai, tačiau jie norėtų greičiau išgirsti atsakymus į rūpimus klausimus.

„Klausimų mes irgi turime A. Dulkiui“, – sakė jis.

 „Mes esame pateikę jau du paketus siūlymų, norėtume, kad pas mus į frakciją ateitų ponas A. Dulkys. Šiandien mes jį pakviesime. Taip darome, kad jis atsakytų į klausimus be šitos sudėtingos interpeliacijos formos. Nors interpeliacija irgi yra klausimų uždavimas, bet paskui – komitetui darbas, paskui balsavimas dėl pritarimo-nepritarimo. Mes renkamės paprastesnį konstruktyvesnį kelią, bet jis yra efektyvesnis“, – tvirtino G. Paluckas.

Tam, kad premjeras ar ministras būtų atstatydintas, už tai per slaptą balsavimą turi būti ne mažiau kaip pusė visų Seimo narių, tai yra ne mažiau kaip 71.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite