Angle down Atgal

Seimas toliau svarstys pataisas dėl sankcionuotų įmonių turto Lietuvoje

Seimas antradienį po pateikimo pritarė naujai Ekonominių ir kitų tarptautinių sankcijų įgyvendinimo įstatymo redakcijai. 

Įstatymas atnaujinamas, nes Europos Sąjungai (ES) taikant sankcijas Rusijai ir Baltarusijai dėl karo Ukrainoje, reikia spręsti, kaip bus valdomas sankcionuotų įmonių turtas. 

Už balsavo 93 Seimo nariai, o susilaikė šeši. Toliau pataisos Seime bus svarstomos ketvirtadienį – prieš tai jas įvertins Ekonomikos komitetas.  

Užsienio reikalų komiteto (URK) narys konservatorius Audronis Ažubalis piktinosi, kad kaip pagrindinis pataisas svarstys ne URK, o kitas komitetas: „Užsienio reikalų komiteto visada svarstydavo sankcijas“.   

Pataisos numato, kad turėtų būti skiriamas laikinasis administratorius juridiniams asmenims ir jų turtui, kuriam taikomos sankcijos. Be to, siūloma, kad įšaldytas turtas galėtų būti realizuojamas paverčiant jį pinigais ir lėšas saugant depozitinėse sąskaitose.   

Užsienio reikalų viceministras Raimundas Karoblis BNS yra sakęs, kad laikinasis administratorius galėtų aukcione realizuoti greitai gendantį ar nuvertėjantį turtą, o pasibaigus sankcijoms būtų nuspręsta, ką su juo daryti.

Sprendimas, be kita ko, bus aktualus Kėdainių fosforo trąšų gamybos įmonei „Lifosa“, kurios veikla sutriko po to, kai ES kovo 9-ąją paskelbė sankcijas netiesioginiam jos savininkui Rusijos oligarchui Andrejui Melničenkai, o įmonės sąskaitos buvo įšaldytos.  

URM teigimu, per pastarąjį mėnesį ES įvedus sankcijas Rusijai ir Baltarusijai bei Lietuvoje pradėjus jas įgyvendinti, pastebėta, kad būtina tobulinti ir efektyvinti sankcijų įgyvendinimą, stiprinti koordinavimą.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite