Angle down Atgal

Seimas linkęs uždrausti pirkėjams siūlyti loterijos bilietus

Seime kelią skinasi idėja uždrausti pirkėjams, atsiskaitantiems už kitas prekes, pasiūlyti įsigyti ir loterijos bilietų.  

Seimas antradienį pritarė tokiai Ekonomikos komiteto nario Andriaus Kupčinsko parengtai Loterijų įstatymo pataisai: už balsavo 53 Seimo nariai, prieš buvo 13, o susilaikė 32.   

Galutinį sprendimą Seimas priims kitame posėdyje.

Savo pasiūlymą A. Kupčinskas užregistravo Seimui svarstant įstatymo projektą, kuriuo nuo 2023 metų sausio ketinama uždrausti nepilnamečiams dalyvauti bet kokiose loterijose. 

„Tikrai neturėtų siūlyti, juk nepasiūlo alaus, kuris priklausomybes sukeliantis dalykas, ar alkoholio, o bilietukų pasiūlo. Tai gal kumpio geriau tegu pasiūlo“, – kalbėjo konservatorius Kęstutis Masiulis.   

Biudžeto ir finansų komitetas, anksčiau svarstęs šią pataisą, buvo kitos nuomonės ir jai nepritarė.  

Jeigu Seimas pataisas priimtų, nepilnamečiai negalėtų įsigyti jokių loterijų bilietų, jiems nebūtų galima išmokėti laimėjimų. Jei kiltų abejonių dėl pirkėjo amžiaus, prekybininkas turėtų paprašyti jo asmens dokumento.

Dabar loterijų bilietų pirkėjų amžius neribojamas, o atsiimti laimėjimą galima tik nuo 16 metų 

Seimas taip pat priėmė svarstyti Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis siekiama mažinti loterijos bilietų prieinamumą nepilnamečiams.  

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite