Angle down Atgal

Šalies vadovai pasveikino Austriją Nacionalinės dienos proga

Prezidentas Gitanas Nausėda ir ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė antradienį pasveikino Austriją Nacionalinės dienos proga.

Šalies vadovas savo sveikinime Austrijos Respublikos prezidentui Alexanderiui Van der Bellenui ir visiems Austrijos žmonėms pabrėžė, kad Lietuva vertina abipusiu supratimu ir pagarba grįstą bendradarbiavimą su Austrija Europos Sąjungoje ir tarptautinėse organizacijose.

„Naudodamasis proga noriu padėkoti už Jūsų šalies paramą ir suteiktą pagalbą Lietuvai sprendžiant nelegalios migracijos krizę – Austrija buvo viena pirmųjų, atsiliepusių į Lietuvos pagalbos prašymą“, – rašoma šalies vadovo sveikinime.

Prezidentas pareiškė lūkestį, kad Lietuvos ir Austrijos santykiai turi įgauti naują pagreitį ekonomikos, klimato kaitos, kultūros, institucinio ir vystomojo bendradarbiavimo srityse.

„Tvirtai tikiu, jog mūsų šalys ir toliau sėkmingai bendradarbiaus stiprindamos dvišalius santykius, pagrįstus bendromis Europos vertybėmis ir ekonominiais, kultūriniais bei žmonių tarpusavio ryšiais. Solidarumas ir glaudus bendradarbiavimas yra ypač svarbūs kovojant su iššūkiais, kuriuos šiandien sprendžia Europa. Labai vertinu Austrijos dėmesį ir paramą Lietuvos pastangoms apsaugoti rytinę Europos Sąjungos sieną. Mūsų bendros pastangos yra taip pat labai svarbios remiant Rytų partnerystės ir Vakarų Balkanų kaimynus europinių siekių ir narystės kontekste“, – sakoma premjerės sveikinime.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite