Angle down Atgal

Rugsėjo 22-oji: vardadieniai, astrologija

Rugsėjo 22-oji – Baltų vienybės diena. Tarptautinė diena be automobilio. Rudens lygiadienis. Šiaulių miesto gimimo diena.

2000 m. Lietuvos ir Latvijos Seimai Saulės mūšio dieną – rugsėjo 22-ąją – paskelbė Baltų vienybės diena.

Rugsėjo 22-oji – Tarptautinė diena be automobilio. Pirmą kartą akcija „Mieste – be savo automobilio“ buvo surengta Prancūzijoje 1998 m., o 2000-aisiais tokia akcija jau vyko daugybėje Europos miestų. 2001 m. gruodžio 8 d. Berlyno aplinkosaugos akademijoje buvo įvertinti pirmųjų akcijų „Mieste – be savo automobilio“ rezultatai ir pasirašyta visų šalių, dalyvaujančių šioje akcijoje, aplinkos ministrų deklaracija. Tarp šių šalių yra ir Lietuva. Nuo tada rugsėjo 22-oji paskelbta Tarptautine diena be automobilio. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Lietuvos miestuose aplinka ypač užteršta nuo daugybės senų automobilių, ne mažesnė problema ir eismo saugumas.

Lygiadienis – tai metas, kai diena susilygina su naktimi. Rudens lygiadienis yra astronominio rudens pradžia. Nuo šios dienos nakties trukmė jau tampa ilgesnė už dienos trukmę ir toliau ilgėja. Tai diena, priešinga pavasario lygiadieniui (kovo 21 d.), po kurio naktis tampa trumpesnė už dieną ir toliau trumpėja iki Joninių (kai naktis trumpiausia).

Rugsėjo 22-oji laikoma Šiaulių miesto gimimo diena. 1236 m. vietovardis „Soule“ buvo pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose – eiliuotoje Livonijos kronikoje, aprašančioje Saulės mūšį, kuris vyko rugsėjo 22 d. Rugsėjo mėnesį šia proga Šiauliuose rengiamos Šiaulių dienos.

Rugsėjo 22-oji – trečiadienis – 265-oji metų diena (trečioji 38-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 100 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Digna, Eiganta, Eigantas, Mauricijus, Tamošius, Tarvina, Tarvinas, Tarvinė, Tomas, Virmantė;

rytoj: Galintas, Lina, Linas, Linė, Linius, Teklė;

poryt: Gedvilas, Gedvilė, Gedvinas, Gedvinė, Geraldas, Gerardas, Haroldas, Ramūnas, Ramunė.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 07.02, leidžiasi 19.21. Dienos ilgumas – 12.19.

Šiandien – trečioji Mėnulio pilnaties diena.

Saulė Mergelės ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Geras įprotis privalo pašalinti tai, ką įdiegė blogas“ (Seneka).

**************

Astrologinė prognozė rugsėjo 22-ajai, trečiadieniui

AVINAS. Atsargiau vertinkite šiandien gautus pasiūlymus – jie gali būti nuostolingi. Tarpininkauti, patarinėti kitiems finansiniais klausimais, investuoti ar skolinti taip pat reikėtų labai apdairiai.

JAUTIS. Būsite psichologiškai pažeidžiami ir priklausomi nuo svetimos įtakos. Viena planuota perspektyva pasirodys nelabai reali arba atidedama tolimesniam laikui. Galbūt pajusite širdgėlą dėl susikomplikavusios ar iširusios draugystės, meilės.

DVYNIAI. Šiandien galite būti išprovokuoti elgtis avantiūristiškai, nuostolingai. Ne visais draugais ir gerbėjais verta pasitikėti. Tikrinkite jų teikiamus pasiūlymus bei informaciją.

VĖŽYS. Savo privalumų, pasiekimų nedemonstruokite tiems, kurie jų neįvertina ar linkę nesąžiningai pasinaudoti. Laiku negauta ar nepateikta informacija sutrikdys svarbų planą.

LIŪTAS. Ši diena gali įnešti nesusipratimų į asmeninius santykius. Būsite viskuo nepatenkinti, kupini įtarimų. Iš tikrųjų sukčiai gali jus apgauti, įvilioti į klastingą voratinklį. Venkite avantiūrų.

MERGELĖ. Šiandien galite neišvengti įtampos ir nesusikalbėjimo. Jeigu ketinate sudaryti sutartis, teikti ar imti interviu, galite susidurti su įvairiais trikdžiais. Nežiopsokite už vairo. 

SVARSTYKLĖS. Nelabai apdairiai elgsitės su pinigais, bus nelengva tvarkyti su nekilnojamuoju turtu, komercija susijusius reikalus. Artimas žmogus gali sukelti nemalonių abejonių, įtarimų.

SKORPIONAS. Nelengva diena. Regis, kažkur pradings taip reikalingas kūrybiškumas, dalykiškumas, partnerių palaikymas. Nederėtų erzinti partnerio bei pavydžių pažįstamų savo sėkme ar meilės nuotykiais – galite pakliūti į nemalonią situaciją. Atsargiai kelyje.

ŠAULYS. Regis, be reikalo gaišite laiką, mėgindami įgyvendinti nebrandžius, nerealius projektus. Vaikų poreikiai ar poelgiai gali nemažai kainuoti. Verčiau nepameskite iš akių savo atžalų.

OŽIARAGIS. Šiandien jums norėsis ne pagal galimybes ir ne pagal kišenę. Regis, būsite kupini pavydo tiems, kuriems geriau sekasi. Gali atsirasti asmenų, žadančių atpildą už nesąžiningą elgesį. Nepasiduokite provokacijoms. Saugokitės avarijų.

VANDENIS. Šiandien nelengva bus susikalbėti su aplinkiniais, kolegomis bei suprasti, kurie yra priešai, o kurie – sąjungininkai. Prastai orientuositės situacijoje. Jeigu neturėsite savo nuomonės ir tvirtų principų, galite būti suklaidinti. Lengva susigadinti reputaciją.

ŽUVYS. Prieštaringa diena. Gali aplankyti nustebimas: pinigai, kurių ką tik turėjote visai nemažai, nepastebimai kažkur išgaravo. Stenkitės neprarasti racionalumo, taupumo, nenuleiskite rankų, jei norite daugiau užsidirbti, kažką įsigyti.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite