Angle down Atgal

Rudenį Lazdijuose startuos aštuonias šalis sujungsiantis projektas

Spalio pirmąją Lazdijuose startuosiantis projektas – dar vienas žingsnis sveikesnio ir tvaresnio maisto vartojimo link. 

Lazdijai siekia, kad visi rajono ugdymo įstaigas lankantys vaikai maitintųsi kokybišku ir sveiku maistu. Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos, Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų maitinimui jau naudojamos ekologiškos ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą užaugintos žaliavos. Šia kryptimi sėkmingai keliauja ir mokyklos-darželiai „Vyturėlis“ bei „Kregždutė“. Tad naujas projektas padės dar sparčiau ir paprasčiau gauti informacijos apie maistą ir viešą maitinimą bei ją pritaikyti praktikoje.

14 partnerių iš Suomijos, Estijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos sujungsiančio projekto tikslas – siekti sveikesnio ir tvaresnio maisto vartojimo Baltijos jūros regiono viešajame sektoriuje. Projekto metu viešosioms maitinimo organizacijoms bus teikiama parama, parengtos gairės ir bendradarbiavimo tinklas, siekiant įtraukti aplinkosaugos tikslus ir strategijas į savo pagrindinę užduotį – tiekti maistingus, subalansuotus patiekalus.

Pavadinimas – „Inovatyvūs sprendimai viešajame maitinime: subalansuotų priemonių taikymas ir plėtra” (angl. Innovative Strategies for Public Catering: the Expansion of the Sustainable Public Meal Toolkit, short name StratKIT+).

Bendra projekto vertė – 499 994,53 euro, Lazdijams tenkanti investicijų dalis – daugiau kaip 40 tūkst. eurų. Savivaldybė šio projekto įgyvendinimui skyrė 20 proc. Savivaldybės prisidėjimas – vos daugiau negu 8 tūkst. eurų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite