Angle down Atgal

Lankytojai kviečiami pažinti Chaimo Frenkelio vilos parko rožyną

2021 m. rugsėjo 15 d., trečiadienį, 17.30 val. Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks Lietuvos muziejų kelio programos „Kultūriniai kraštovaizdžiai: parkų ir sodų menas“  renginys „Rožinė istorija“.

Renginio dalyviai, vedini muziejaus gido, vaikštinės po Chaimo Frenkelio vilos parką ir sužinos jo istoriją, susipažins su tūkstančiais žiedų džiuginančiu rožynu ir čia augančiomis istorinių rūšių rožėmis. Po ekskursijos dalyvių laukia edukacija „Rožės žiedas“, kurios metu prisėdę parko pavėsinėse mokysimės pasigaminti odinį rožės pavidalo žiedą ar sagę. Renginį vainikuos aukcionas, kurio metu bus galima įsigyti išskirtinio grožio puokščių iš Chaimo Frenekelio vilos parko rožyno.

Negalinčius apsilankyti trečiadienį, į parke vyksiančią ekskursiją kviečiame šeštadienį, rugsėjo 18 d. 12 val. Muziejaus gidas supažindins su vilos istorija, parku ir rožynu.

Chaimo Frenkelio vila su parku ir jį puošiančiu fontanu – išskirtinė erdvė Šiauliuose. Šiaulių „Aušros“ muziejus nuolat gražina parko aplinką, išryškindamas esančius ir suteikdamas jai naujų secesinio stiliaus bruožų. 2018 m. buvo įgyvendintas parko sutvarkymo projektas, skirtas Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečiui paminėti – įveistas rožynas. Šio projekto mecenatas Neaustinių medžiagų fabriko įmonių grupės vadovas Stanislovas Grušas parkui padovanojo 50 veislių 1 350 rožių krūmų. Rožyne galima gėrėtis senovinėmis (egzistavusiomis iki 1867 m.) rožių veislėmis ir šiuolaikinėmis rožėmis, atsiradusiomis po minėtos datos.

Chaimo Frenkelio vilos parke ne tik pasodintos rožės, bet ir pastatytos trys pavėsinės, kuriose ilsėdamiesi parko lankytojai gali mėgautis rožių aromatu ir grožėtis secesinio stiliaus Chaimo Frenkelio vila, pastatyta 1908 m. Rožyno projekto autorius – Šiaulių universiteto botanikos sodo specialistas, kraštovaizdžio architektas Karolis Grušas.

Į ekskursijas būtina išankstinė registracija tel. 841433680, el. p. reklama@ausrosmuziejus.lt

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite