Angle down Atgal

Radviliškio rajone pasieniečiai pričiupo rūkalus gabenusius baltarusius

Radviliškio rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė Baltarusijos piliečius. Legaliai Lietuvoje buvę užsieniečiai iš sustojusio traukinio mėtė, o vėliau rinko kontrabandinių cigarečių dėžes.

Trečiadienį vakare Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus, Šiaulių pasienio užkardos ir Specialiosios paskirties skyriaus Varėnos komandos pareigūnai kartu su AB „Lietuvos geležinkeliai“ Saugos ir rizikų valdymo departamento darbuotojais Radviliškio rajone, ties Gimbogalos kaimu, pastebėjo du įtartinus asmenis. Jis iš čia stovėjusio traukinio vagono mėtė juodos spalvos paketus.

Pasieniečiai jau turėjo žinių, kad iš Baltarusijos atvykusiame sąstate gali būti slepiamas nelegalus krovinys.

Abu vyrus VSAT pareigūnai sulaikė, kai šie ėmėsi rinkti iš traukinio išmestas dėžes. Paaiškėjo, kad jie yra 22 ir 36 metų baltarusiai. Pirminiais duomenimis, Lietuvoje šie užsieniečiai buvo legaliai.

Kartotines dėžes apžiūrėję pasieniečiai jose aptiko 5 tūkst. 500 pakelių cigarečių „Minsk Capital MS“ su baltarusiškomis banderolėmis. Iš Baltarusijos įvažiavusiame ir per Radviliškį į Klaipėdą turėjusiame vykti vagone šie kontrabandiniai rūkalai buvo sudėti kartu su medžio plokštėmis.

Įvykio vietoje rastas Lietuvoje registruotas automobilis „Volkswagen Passat“, kuriuo, įtariama, į Radviliškį ir atvyko užsieniečiai.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Abu baltarusiai uždaryti į areštinę. Už jų padarytą nusikaltimą gresia baudos arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite