Angle down Atgal

R. Šimašius: džiaugiuosi, kad korupcijos tyrime nėra nė vieno mano komandos žmogaus

Vilniaus miesto savivaldybės meras Remigijus Šimašius teigia ketvirtadienį buvęs informuotas apie tarpinstitucinį tyrimą dėl korupcinės veiklos. Daugiau tyrimo detalių R. Šimašius nekomentavo.

„Esu informuotas, kad įsibėgėjo didžiulis tarpinstitucinis tyrimas, kurio metu tiriama korupcija, kai žmonės, kad galėtų atlikti teisėtus veiksmus, jie buvo įveliami į įvairias biurokratines pinkles, kad galėtų atlikti tai laiku ir gerai. Tarp institucijų yra ir kai kurių savivaldybės darbuotojų, daugiau tyrimo detalių komentuoti negaliu“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje dėl STT vykdomo tyrimo sakė R. Šimašius. 

Anot mero, yra ir kitų institucijų darbuotojų, tačiau jų atskleisti dėl teisinių procesų meras negali.

„Yra bent keletas ir kitų institucijų darbuotojų, detaliau komentuoti tikrai negaliu (...). Turbūt ir STT informacijos pateiks tiek, kiek reikia. Iš to, kiek žinau, ir tai, kas vyksta šiuo metu savivaldybėje, dar kartą galiu pasakyti, kad man buvo labai svarbu pažiūrėti į savo aplinką ir tuos žmones, kuriuos atsivedžiau į savivaldybę. Tai tikrai labai džiaugiuosi, kad nė vieno žmogaus ne tik iš mano komandos, bet ir iš tų, kurie buvo pradėję dirbti per pastaruosius šešerius metus, nėra", – pridūrė R. Šimašius. 

R. Šimašius įtarimų turėjo jau anksčiau 

R. Šimašiaus teigia, kad įtarimų dėl tarpinstitucinės nusikalstamos schemos turėjo ir anksčiau. Visgi, anot jo, vien dėl kilusių abejonių nebuvo galima imtis veiksmų.

„Įtarimų turėjau, deja, valstybės tarnyba nėra tokia institucija, kur valstybės tarnautoją dėl nepasitikėjimo galima patraukti. Galiu pasakyti tik tiek, kad dalis žmonių, kuriuos tyrimas yra palietęs, jų pareigos per mano buvimo laiką yra sumažėjusios, būtent todėl, kad nebuvo pasitikėjimo“, – kalbėjo R. Šimašius. 

Kokių konkrečių ženklų nelegalioje veikloje buvo galima įžvelgti, R. Šimašius neatskleidžia. Anot jo, daugiausia tai susiję su įvairiais pasisakymais ir reikalų stabdymu. 

„Ženklai buvo iš įvairių pasakymų, kartais greičiau, kartais lėčiau einančių reikalų. Kai nėra aišku, dėl ko tai vyksta, kyla įtarimų“, –  kalbėjo R. Šimašius bei pridūrė, kad įtarimas yra nelygus žinojimui. 

„Aš turėjau įtarimų, tačiau nežinojau, tai yra labai didelis skirtumas (...). Su institucijomis nuolat bendravome ir bendradarbiavome ir tai, ką žinau apie sisteminius ir atskirus dalykus, aš ta informacija pasidalinau“, – teigė meras. 

Primename, kad ketvirtadienio rytą R. Šimašius pranešė buvęs informuotas dėl tarpinstitucinės nusikalstamos veikos, kurioje galimai dalyvavo ir keli savivaldybės darbuotojai. 

„Šįryt mane informavo apie tarpinstitucinę nusikalstamą schemą, kurioje dalyvavo daugybė institucijų. Deja, tarp jų galimai yra ir keli savivaldybės darbuotojai“, – savo socialiniame feisbuko tinkle rašė R. Šimašius. 

 

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite