Angle down Atgal

R. Pocius: bus bandoma sušvelninti dujų kainų augimą gyventojams

Pasaulio ir Europos rinkose drastiškai augant gamtinių dujų kainoms, nuo kitų metų sausio dujos gerokai brangs ir buitiniams vartotojams. Tačiau Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkas Renatas Pocius sako, jog bus bandoma sumažinti kainų augimą, o tam reikės ir valdžios sprendimų. 

„Antrai vartotojų grupei, kuri šildosi dujomis namus, galėtų būti augimas apie 80 proc., o pirmai grupei (maistui gaminti – BNS)  – apie 50 proc. Čia yra maksimalūs skaičiai, tačiau tikrai bus imtasi kažkokių priemonių – VERT'as tikrai tokių tarifų netvirtins, kad nebūtų tokio didžiulio šuolio“, – BNS sakė R. Pocius.

„Tikrai galvosim kažkokių mechanizmų, kad nuosaikesnį augimą turėtume“, – pridūrė jis.    

R. Pocius sakė, kad taryba kol kas oficialiai negavo preliminarių skaičiavimų iš dujų ir elektros tiekimo bendrovės „Ignitis“, tačiau „mes patys truputį modeliuojame“.

„Iš tiesų matome, kad reikia imtis tam tikrų priemonių, reikalingi tam tikri teisės aktų pakeitimai, kad būtų galima sušvelninti tą gamtinių dujų kainų augimą“, – kalbėjo VERT pirmininkas.

Jo teigimu, dujų kaina biržoje šiuo metu yra 2,5 karto didesnė negu įskaičiuota į dabartinę dujų kainą buitiniams vartotojams.

„Tai iš tikrųjų būtų labai didelis kainų šuolis galutiniame tarife, jeigu ji būtų vertinama pagal tai, kas šiandien biržose yra, nesiimant jokių priemonių. Bet mes tikimės, kad rasime su Energetikos ministerija sprendimų, kad turėtume švelnesnį kainų augimą“, – BNS sakė R. Pocius.  

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite