Angle down Atgal

Prokuratūra siekia panaikinti leidimą teniso aikštynui Druskininkuose

Prokuratūra siekia panaikinti leidimą Druskininkuose statomam teniso aikštynui, rašo „Lietuvos rytas“.

Pasak laikraščio, Generalinė prokuratūra kreipėsi į teismą dėl kurorto savivaldybės tarybos sprendimo žemės sklypą Mizarų gatvėje išnuomoti viešajai įstaigai Druskininkų teniso centrui.

Teismo taip pat prašoma nutraukti Druskininkų savivaldybei suteiktą patikėjimo teisę į valstybinės žemės sklypą ir grąžinti jį Nacionalinei žemės tarnybai (NZT). Šiuo metu darbams sklype yra pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės – jie sustabdyti.

Generalinės prokuratūros prašyme nurodyta, kad Druskininkų savivaldybės patikėjimo teisę į valstybinės žemės sklypą reikėtų nutraukti, nes jis naudojamas ne toms reikmėms, kurioms jį buvo suteikusi NŽT: aerodromo administracinio pastato ir paslaugų paskirties statinių statybai.

Šioje vietoje yra buvęs kaimas, todėl buvo atsiradę norinčiųjų susigrąžinti turėtą žemę. Tuomet savivaldybė teismuose įrodė, kad tai – valstybės išperkama ir negrąžintina žemė, nes sklypas įtrauktas į aerodromų sąrašą.

Druskininkų teniso centrui žemės sklypą išnuomojusi savivaldybė praėjusių metų sausį išdavė ir statybos leidimą. Žemės nuomininkas įsipareigojo įrengti keturias atviras teniso aikšteles su sintetinės žolės danga ir kitą būtiną infrastruktūrą, investuoti ne mažiau nei 100 tūkst. eurų.

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas piktinasi, jog prokuratūra priima sprendimus vietoj savivaldos ir užkerta kelią patraukliems objektams.

„Buvo sukurtas viešosios paskirties sporto objektas, kuris įeina į mūsų bendrą infrastruktūrą ir į mūsų matomą miesto viziją, tačiau, pasirodo, mes nieko negalime spręsti.
Kita vertus, mes prarandame vietą, kuri buvo reikalinga kurortui“, – laikraščiui sakė meras.

Vėliau Druskininkų teniso centras iki 2024 metų birželio 1-osios savo lėšomis turėjo įrengti du tarptautinius reikalavimus atitinkančius uždarus teniso aikštynus, taip pat pastatyti oro uosto administracinį pastatą su komercinės paskirties patalpomis.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite