Angle down Atgal

Per parą apgręžti 45 migrantai, vienas įleistas – VSAT

Per praėjusią parą Lietuvos pasieniečiai draudžiamose vietose iš Baltarusijos į Lietuvą neleido patekti 45 migrantams, šeštadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių penktadienį įleistas vienas užsienietis.

Pavakarę prie sienos Baltarusijos pusėje ties Lazdijų rajonu iššauti du šūviai.

Tarp penktadienį neįleistų užsieniečių buvo ir 24 Varėnos rajone maždaug už 70 metrų nuo sienos linijos sulaikyti migrantai. Visi jie – suaugusieji, prisistatę Irako ir Sirijos piliečiais.

Užsieniečiai į Lietuvą iš Baltarusijos įžengė pro ką tik prakirptą koncertinos užtvarą.

VSAT duomenimis, tai jau trečias kartas, kai pažeidžiamas vielos užtvaras pasienyje. Visi atvejai fiksuoti Varėnos rajone.

Pasieniečiai šią grupę grąžino į Baltarusiją. Neįleisti į šalį bei grąžinti į Baltarusiją penktadienį buvo ir keturi irakiečiai. Jie ketvirtadienį neteisėtai per Medininkų kontrolės punktą bandė patekti į Lietuvą pasislėpę vilkiko puspriekabėje.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių užsieniečių, apgręžta 7470 neteisėtų migrantų.

Tarnybinių ginklų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko.

Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija.

Ties Baltarusijos siena su Lenkija susitelkus gausiam skaičiui migrantų, Seimas Lietuvos pasienyje mėnesiui įvedė ir nepaprastąją padėtį.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite