Sensoriniame kambaryje. Bibliotekos nuotr.
Angle down Atgal

Pažintinė išvyka į Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąją biblioteką

Pietinėje miesto dalyje įsikūrusios Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos ir Skaitytojų aptarnavimo skyriuose (Aido g. 27), įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamą projektą „Minčių SPA: kūrybiškumo ir inovacijų sąveika bibliotekoje“, ruošiamasi įkurti multisensorinę erdvę vyresnio amžiaus, negalią turinčių bei kitų miesto bendruomenės narių užimtumo paįvairinimui, emocinės būklės gerinimui, socialinės atskirties mažinimui.

Čia, šviesų, vaizdų ir garsų apsuptyje, lankytojai patogiose kėdėse-foteliuose galės klausytis muzikos, poezijos, prozos kūrinių, gėrėtis gamtos ir meno vaizdais, atsipalaiduoti, susikurti norimą aplinką, ją valdyti, keisti, stimuliuoti pojūčius, žadinti ar nuraminti emocijas bei mintis. Projekto metu įsigyta mobili sensorinė įranga bus naudojama ir nedidelių lankytojų grupių kūrybinių, edukacinių, biblioterapijos užsiėmimų metu, kūrybiškai pritaikoma kitose bibliotekos veiklose, panaudojant jau turimas knygų skaitykles, planšetinius kompiuterius bei literatūrą.

Tuo tikslu gegužės 12 d. grupė bibliotekos darbuotojų išvyko į Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąją biblioteką pasisemti patirties – susipažinti su ten įkurto sensorinio kambario „Penki pojūčiai“ įranga bei veikla. Drauge su bibliotekininkėmis keliavo Bibliografijos-informacijos skyriuje veikiančio Senjorų klubo nariai, kurie yra aktyvūs bibliotekos lankytojai, renginių ir užsiėmimų dalyviai, o ne kartą – iniciatoriai, pagalbininkai bei šaunieji bibliotekos „ambasadoriai“.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje atskiroje patalpoje yra instaliuota inovatyvi, audiovizualinius jutimus stimuliuojanti sensorinė įranga, naudojama darbui su vaikais ir suaugusiais. Sensorinė įranga yra itin lengvai valdoma technologija, kurios galimybes bei galimą poveikį žmogaus emocinei būsenai susitikimo metu pademonstravo bibliotekos darbuotoja. Ji papasakojo, kad čia vyksta individualūs ir grupiniai užsiėmimai įvairioms socialinėms grupėms. Lankytojai patys gali rinktis, kokioje atmosferoje dirbti, atsipalaiduoti, pasiruošti terapijai, mokymuisi ar kitai veiklai. Užsiėmimo metu Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos bibliotekininkės sužinojo daug informacijos, kuri bus naudinga įrengiant multisensorinę erdvę Bibliografijos-informacijos ir Skaitytojų aptarnavimo skyriuose.

Išvykos dalyviams buvo surengta ekskursija po Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąją biblioteką bei meno kūriniais padabintas jos erdves. Buvo aplankytas ir kitas reikšmingas šiai bibliotekai priklausantis Panevėžio kultūros objektas – Juozo Miltinio palikimo studijų centras.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite