Angle down Atgal

Lietuvos bokso čempionei Žydrūnei Staškevičiūtei – Radviliškio rajono mero sveikinimai

Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis pasveikino radviliškietę Žydrūnę Staškevičiūtę, lapkričio 17–20 d. Vilniuje vykusiame 98-ajame Lietuvos vyrų ir moterų bokso čempionate tapusia čempione.

„Išgirdau ir apsidžiaugiau, kad radviliškietė tapo čempione, ir nustebau, iš kur Radviliškyje boksas. Trenerio Olego Vainausko laikais Radviliškyje boksas buvo populiarus, o dabar buvusi bokso salė atiduota karatistams, ir treneris į Šiaulius išėjo, tai nuostabos buvo išgirdus apie pergalę“, – sakė čempionę priėmęs meras V. Simelis.

Nuo penkiolikos metų bokso ringe sportuojanti radviliškietė šiuo metu ir gyvena, ir dirba, ir treniruojasi Šiauliuose. Jos treneris Gražvydas Šalkauskas boksininkus Radviliškyje treniravo nuo 2012 metų, bet 2020 metais išėjo dirbti į Šiaulius dėl nedidelio radviliškiečių susidomėjimo šia sporto šaka. Pasak Ž. Staškevičiūtės, šiuo metu šis treneris Šiauliuose treniruoja ne tik šiauliečius, bet ir kelis radviliškiečius vaikinus.

„Varžybose sekėsi gerai, bet jaudulys buvo lipant į ringą, vis tik nemaža pertrauka buvo“, – paklausta apie čempionato kovas sakė Ž Staškevičiūtė. Pasak jos, konkurenčių savo svorio kategorijoje (57 kg) ji nelabai turi, o finalinėje kovoje susikovusi su boksininke Jolanta Borko užtikrintai iškovojo pergalę. Tam pasitarnavo taiklios smūgių kombinacijos iš toli ir efektyvi distancijos kontrolė.

„Šiuo metu turiu pilną teisę atstovauti Lietuvai kitais metais Turkijoje vyksiančiame Pasaulio moterų bokso čempionate, nes laimėjau Lietuvos bokso čempionate. Konkurencijos savo svorio kategorijoje nelabai turiu, žinoma, jei varžovės norėtų, tai konkurenciją atsirastų. Jaučiuosi viena stipriausių savo svorio kategorijoje, konkurencijos nedaug, nes atotrūkis didelis. Jaučiuosi užtikrintai, palyginti su varžovėmis“, – sakė ji.

Paklausta, kas paskatino ją pasirinkti boksą, Ž. Staškevičiūtė sakė, kad tikriausiai pavydas, nes, pamačiusi kitas besiboksuojančias merginas, ji pamanė, kad tikrai galima geriau. „Vėliau jos išėjo, taip ir likau viena mergina salėje. Visada buvau tvirta“, – apie sportavimo pradžią pasakojo ji.

Ž. Staškevičiūtė per savo sportinę karjerą bokso ringe susirungė ne kartą, dalyvavo vairiuose turnyruose, ne vieną kartą yra tapusi Lietuvos ir rajonų čempionatų prizininke. 2017 metais ji Europos moterų bokso turnyre jaunimo grupėje iškovojo penktąją vietą, 2018 metais Lietuvos bokso čempionate suaugusiųjų grupėje ji užėmė antrąją vietą.

Bokso čempionę į susitikimą su meru palydėjęs Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Sporto skyriaus vedėjas Aivaras Vasiliauskas sakė, kad, norint sugrąžinti boksą, labai svarbu bokso populiarumas, visuomenės nuomonė. „Dabar visuomenė galvoja, kad boksas yra tik grubus pasistumdymas ringe, o taip tikrai nėra. Vietą bokso treniruotėms tikrai galima rasti, ateityje gal ir galima bus šią sporto šaką atgaivinti, bet aktualiausias šiuo metu yra trenerio ir norinčiųjų sportuoti skaičiaus klausimas“, – kalbėjo jis. Mero V. Simelio manymu, geriausia būtų, jei įsikurtų bokso sporto klubas, tuomet ir suinteresuotumas būtų didesnis tiek rezultatais, tiek finansavimu, tiek sporto šakos populiarinimu. Radviliškyje vis dar yra sporto klubas „Smūgis“, bet prezidentas treneris Gražvydas Šalkauskas jo veiklą yra pristabdęs.

Vilniuje vykusiame 98-ajame Lietuvos bokso čempionate dalyvavo 68 boksininkai ir 17 boksininkių. Šalies pirmenybėse buvo išdalyta 18 medalių komplektų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite