Angle down Atgal

Pasieniečiai nustatė dokumentų klastojimo, neteisėto žmonių gabenimo atvejų

Pasieniečiai per parą nustatė dokumentų klastojimo bei neteisto žmonių gabenimo atvejų, antradienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Pirmadienį Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimo ribose, kelyje Marijampolė–Suvalkai, Kalvarijos užkardos pareigūnai sustabdė į Lenkiją išvažiuojantį lengvąjį automobilį. Jį vairavo Jungtinės Karalystės pilietybę turintis vyras. Kartu vyko dar vienas asmuo, vėliau išsiaiškinta, kad tai – Irako pilietis.

Pasieniečiams jis pateikė Italijos piliečio asmens tapatybės kortelę. Kalvarijos užkardos pareigūnai nustatė, kad kortelė gali būti klastotė.

Netrukus paaiškėjo, kad keleivis turi ir Latvijos užsieniečių registracijos centro pažymėjimą, išduotą Irako piliečiui. Pirminiais duomenimis, jis nesulaukė savo prieglobsčio prašymo nagrinėjimo pabaigos ir neteisėtai pasišalino iš Latvijos.

Dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną ir dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu VSAT Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Vairuotojas ir keleivis naktį į antradienį praleido Kalvarijos užkardos patalpose. Antradienį bus tęsiamos jų apklausos.

Pirmadienį Varėnos rinktinės pasieniečiai pradėjo dar vieną ikiteisminį tyrimą dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu. Ties tuo pačiu Salaperaugio kaimu Kalvarijos užkardos pareigūnai sustabdė iš Lenkijos ką tik įvažiavusį lengvąjį automobilį, kurį vairavo leidimą gyventi Vokietijoje turintis Irako pilietis.

Jis pasieniečiams pateikė savo vardu išduotą Vokietijos vairuotojo pažymėjimą. VSAT pareigūnai nustatė, kad šis dokumentas irgi gali būti klastotė. Irakietį pasieniečiai uždarė į areštinę.

Lenkijos ir Latvijos pasieniečiai, VSAT duomenimis, pastaruoju metu fiksuoja po kelias dešimtis migrantų bandymų patekti iš Baltarusijos.

Į Lietuvą pernai per pasienį su Baltarusija pateko daugiau nei 4,2 tūkst. migrantų.

Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite