Angle down Atgal

Paramos upeliai išseko, sąskaitos uždaryti neketina

Specialią sąskaitą paramai Šiauliuose esantiems karo pabėgėliams iš Ukrainos miesto valdžia baigia ištuštinti. Tiesa, didžioji dalis atiteko ne visai ukrainiečiams, bet karo pabėgėlius priėmusiems šiauliečiams. Aukojančių lėšos irgi išseko. Didžiąją dalį skyrė verslas. Savivaldybės vadovai sąskaitos dar neuždarys, bet yra numatyta iš šios sąskaitos lėšas pervesti paramos organizacijoms.

Pateikė žodinę ataskaitą

Pirmadienio spaudos konferencijoje Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius žodžiu pateikė viešą ataskaitą, kur ir kaip buvo panaudotos lėšos iš kovo 7 d. atidarytos specialios banko sąskaitos. Miesto valdžia aktyviai ir primygtinai ragino visus šiauliečius ir vietos verslą aukoti lėšas, kuriomis būtų apmokėta humanitarinė pagalba į miestą atvykusiems karo Ukrainoje pabėgėliams.

Direktoriaus teigimu, iki birželio 17 d. buvo pervesta kiek daugiau nei 82 tūkst. eurų. Didžiąją dalį paaukojo verslas – 24 įmonės pervedė apie 73 tūkst. eurų. Viena įmonė ženklias sumas paskyrė du kartus.

„Mūsų verslo bendruomenės požiūris ir suvokimas leido mums turėti tas lėšas, kuriomis prisidėjome prie ukrainiečių problemų sprendimo. Viena įmonė ženklia suma prisidėjo kartą, davėme ataskaitą, pamatė, kad atitinka jų filosofiją ir lūkesčius, reikšminga suma prisidėjo dar kartą“, – verslui dėkojo Antanas Bartulis.

Padėka šiauliečiams

Nors pačioje pradžioje buvo skelbta, kad pinigai iš šios paramos sąskaitos atiteks nuo karo bėgantiems ukrainiečiams (pvz., suteikiant taip trūkstamų asmens higienos priemonių), tačiau didžioji paramos dalis po Šiaulių miesto mero išstojimo atiteko šiauliečiams, kurie į savo būstus priėmė nuo karo bėgančius ukrainiečius. 240 šiauliečių gavo vienkartinę 300 eurų išmoką, t. y. 72 tūkst. eurų.

„Vienas iš didžiausių projektų. Tiek šeimų sutiko apgyvendinti ukrainiečius. Mūsų masteliais tai nemaži skaičiai. Mes matėme, kad būtina padėkoti miesto gyventojams, nors pačioje pradžioje kai jie apgyvendino ukrainiečius, nei fondo, nei pažadų, nei pinigų nebuvo, bet jie suprato, kokią reikšmę turi jų galimybių išnaudojimas, suteikiant laisvą kambarį, butą ar namą. Tas atlygis ir padėka atėjo vėliau, pirmiau iš mūsų, po to iš valstybės“, – dėkojo direktorius.

Likusi suma – 9 916 Eur, pasak direktoriaus, kainavo maitinimo ir transporto paslaugos – pirmosiomis karo dienomis reikėjo greitai suktis ir suteikti maitinimą į Šiaulius atvykusiems nuo karo bėgantiems ukrainiečiams. Sutartis buvo sudaryta su viena maitinimo paslaugas teikiančia įmone. Kokios transporto paslaugos buvo apmokėtos, direktorius žodinėje ataskaitoje nedetalizavo.

Sąskaitos neuždarys

Pasak direktoriaus, 6 eurus nuskaičiavo bankas už bankines paslaugas. Sąskaitoje šiuo metu yra likę 402 eurai. Tačiau ir tų pačių pinigų greitai neliks, nes dar vienos 300 eurų vienkartinės paramos nespėta suteikti dėl banko formalumų. Likusios lėšos, direktoriaus teigimu, bus pervestos „Raudonajam kryžiui“. Pati sąskaita, ją ištuštinus, nebus uždaryta.

„Tą misiją mūsų fondas atliko. Matome procesus, kad ukrainiečiai grįžta į Ukrainą. Vis dėlto ir toliau būtume dėkingi juridiniams asmenims, jeigu jie norėtų paremti. Sąmoningai įrašėme poziciją, kad lėšos iš šios sąskaitos gali būti „Raudonojo kryžiaus“ veiklai remti. Sąskaitos kol kas neuždarome“, – teigė direktorius.

Į klausimą, ar dar bus poreikis skirti 300 eurų vienkartinei išmokai šiauliečiams, Antanas Bartulis teigė, kad greičiausiai šis poreikis jau išnaudotas.

„Paskutinėmis dienomis jau buvo pavienės paraiškos, tad tikėtina, kad tie 240 ir buvo tie, kurie priėmė ukrainiečius pas save“, – teigė direktorius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite