Angle down Atgal

Paramedikė įspėja saugoti vaikus: šis Velykų saldumynas kelia rimtą grėsmę

Artėjant Velykoms, specialistai primena tėvams nepamiršti budrumo – kai kurie šventinio stalo skanumynai gali kelti grėsmę vaikų saugumui.

Šventinis sezonas dažniausiai neįsivaizduojamas be šokoladinių saldumynų, įskaitant kiaušinius. Tačiau buvusi paramedikė įspėja, kad tėvai turėtų būti atsargūs ir atkreipti dėmesį į šokoladinių kiaušinių dydį prieš duodami juos savo vaikams. 

Dauguma tėvų gerai žino, kad vaikas gali užspringti smulkiais žaislais ar vynuogėmis, tačiau šokoladiniai kiaušiniai yra rečiau sutinkamas gardėsis, apie kurį neretai pamirštama.

Nors australė dviejų vaikų mama Nikki nebedirba paramedike, ji ir toliau dalijasi patarimais apie vaikų saugumą savo „Instagram“ paskyroje @tinyheartseducation.

„Iki 85 proc. mirčių užspringus sukelia maistas. Didelė dalis parduotuvėse parduodamų šokoladinių kiaušinių kelia realų pavojų užspringti. Pirkdami rinkitės kuo didesnius, tuščiavidurius kiaušinius, kuriuos galėsite sulaužyti mažais gabalėliais, kad jie keltų kuo mažesnį pavojų“, – socialiniame tinkle rašo moteris.

Ji pridūrė: „Visuomet būkite šalia, kai jūsų mažylis ką nors valgo. Užspringimas yra tylus ir gali įvykti labai greitai.“

Kiti tėvai dėkojo Nikki už patarimus ir sakė, kad anksčiau apie tai nė nesusimąstydavo. 

„Ką tik išsiunčiau visiems mūsų seneliams ir tetoms bei dėdėms žinutę, prašydama neduoti mažų kiaušinių mūsų 19 mėnesių vaikui. Tik tuščiavidurius kiaušinius ir zuikius!“ – rašė viena mama.

Kita internautė sakė: „Mano mama anksčiau yra davusi mano vyresnėliui (kuriam dabar 4 metukai) tų mažų šokoladinių kiaušinių, o aš juos iškart paimdavau. Tačiau į mane keistai žiūri, kai kam nors pasakau, kad jais galima lengvai užspringti.“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite