Angle down Atgal

Panevėžio miškų kontrolės skyriaus pareigūnai nustatė miško šiukšlintojus

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Panevėžio miškų kontrolės skyriaus pareigūnai nustatė asmenis, miške netoli Utenos atsikračiusius apie 100 kg buitinių atliekų. Be 150–300 eurų baudos, jie turės atliekas surinkti ir priduoti teisėtiems atliekų tvarkytojams, sakoma AAD pranešime.

Panevėžio miškų kontrolės skyriaus pareigūnai, gavę pranešimą apie išpiltas šiukšles miške netoli Utenos, nuvykę į nurodytą vietą rado dvi krūvas (apie 100 kg) buitinių atliekų. Kadangi tarp atliekų buvo rasta daug asmeninių daiktų (netgi mobiliųjų telefonų), aplinkosaugininkams buvo lengviau nustatyti pažeidėjus.

Parodžius nenuginčijamus įrodymus, asmenims neliko nieko kito, kaip prisipažinti, kad atliekos priklauso jiems, ir nurodyti, kuris šeimos narys padarė šį pažeidimą.

Už šį pažeidimą pažeidėjui gresia 150–300 eurų bauda, taip pat teks surinkti atliekas ir perduoti teisėtam atliekų tvarkytojui, o tada aplinkosaugininkams pateikti jų pridavimą įrodančius dokumentus.

„Miškų teršimas atliekomis yra skaudi problema, dažnai sunku nustatyti pažeidėjus, todėl kartais atliekas tenka tvarkyti miškų savininkams asmeninėmis lėšomis. Tačiau norime atkreipti dėmesį, kad dabartinės technologijos leidžia stebėti miško keliukais vykstančių transporto priemonių judėjimą, užfiksuoti tokius teršėjus ir pareigūnams telieka identifikuoti asmenis. Kartu pabrėžiame, kad į tokius atvejus žiūrime ypač atsakingai ir taikome griežčiausią atsakomybę“, – sako Panevėžio miškų kontrolės skyriaus vedėjas Albertas Mikašauskas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite