Angle down Atgal

PaKukutenimai tetoms: nespręsk apie knygą iš viršelio ar pavadinimo

„Kelionės su teta“ – ko gero nėra tas pavadinimas, į kurį skaitytojas iškart atkreiptų dėmesį. Vis tik ši knyga, 2016 m. išleista „Sofoklio“ kultinių knygų serijoje - yra vieno žymiausių XX amžiaus anglų romanistų Graham Green, pasauline klasika tapusio romano „Tykusis amerikietis“ autoriaus kūrinys, 1972 m. sulaukęs ir savo ekranizacijos Holivude.

Šis komiškas romanas pasakoja apie ramų ir jurginus auginančio į pensiją išėjusio banko tarnautojo Henrio Palingo gyvenimą, kurio įprastinę rutiną lyg viesulas sudrumsčia motinos laidotuvėse pasirodžiusi bene pusę amžiaus nematyta teta. Itin gyvybinga, mėgstanti klajoti ir aistra gyvenimui trykštanti tetulė įkalbina Henrį tapti jos kompanionu kelionėms po Europą ir Pietų Ameriką.

Kelionėse Henris klausosi su nostalgija pasakojamų audringo tetos gyvenimo istorijų apie jos nuotykius, vakarėlius ir meilės istorijas. Henris pastebi, kad daugybė metų praleistų užsienyje turėjo didelę įtaką tetos asmenybei ir moralei. Tetulė naudojasi gyvenimo principu "ką atrasi, tą turėsi" ir teigia, kad "ne amžius lemia gyvenimo ilgį. Žmogus be atsiminimų gali nugyventi šimtą metų ir jaustis taip, tarsi jo gyvenimas būtų buvęs visai trumputis (p.69)". Todėl teta linkusi švaistytis likusiais jai pinigais, turi savitą bei ironišką požiūrį į įvairias pasaulio tiesas: „kartais tikiu Aukštesniąją Jėgą, nors ir esu katalikė (p. 108)“, o jos praeitis dvelkia ir galimu romantišku kriminaliniu atspalviu: „Nelegalių planų niekad gyvenime nerezgiau. <...> Kaipgi galėčiau ką nors panašaus regzti, jeigu nė vieno įstatymo nesu skaičiusi ir apie juos nėmaž nenutuokiu? (p.80)“. Taip pamažu Henriui atsiveria naujas pasaulis ir jis pats pradeda leistis į avantiūras, keisti požiūrį į gyvenimą bei svarstyti apie savo ateitį.

Tai lengva ir greitai skaitoma knyga, tinkama tiek traukinio vagone, tiek ir jaukiame namų kampe.

Teksto autorius: Paulius Banys

O komentaro autorius Kukutis mąsliai murksi: visai kaip madam Pilkutė – kol jos nebuvo, nežinojau, kad galima nukniaukti kumpį nuo knygų prižiūrėtojų sumuštinių..

Tad pagalba knygynui labai praverstų: https://contribee.com/keistoteka

KEISTOTEKA

..nėra to naujo, kas nevirstų į sena..

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite