Angle down Atgal

Pacientų lankymas buvo apribotas

Nors nepaprastoji padėtis dėl koronaviruso infekcijos Lietuvoje atšaukta, bet ligoninėse pacientus leista lankyti ne iš karto. „Etaplius“ redakciją pasiekė susirūpinusios šiaulietės laiškas, kuriame moteris aiškino, kad visą savaitę negalinti aplankyti savo nepilnamečio sūnaus Moters ir vaiko klinikose. Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovybė ir ministerija aiškina, kad vertinamos visos rizikos, galinčios kilti tiek pacientams, tiek personalui. Naują tvarką ketinama paskelbti šiandien.

Negali aplankyti vaiko

Į portalo „Etaplius“ redakciją kreipėsi nepilnametį vaiką auginanti šiaulietė. Moteris pasakoja, kad jos vaikui suparalyžavo veidą, sūnų teko guldyti į Moters ir vaiko klinikas. Tačiau kokios sutrikimo priežastys, niekas netiria ir nežino, paskyrė masažus.

Praėjusį pirmadienį moteris kreipėsi į klinikas, norėjo aplankyti sūnų, tačiau iš klinikų vadovės gyd. Emilijos Bogužienės gavo atsakymą, kad dėl pacientų lankymo sprendžia Respublikinės Šiaulių ligoninės administracija.

Susisiekti elektroniniu paštu su ligoninės administracija nepavyko. Prisiskambinusi telefonu išgirdo atsakymą: galioja sena tvarka, lankyti neleidžiama, kada bus nauja tvarka, niekas nežino.

„Vaikas jau antra savaitė guli, lankyti neleidžia. Ir palatos gydytoja net nesiteikia leidimo duoti lankymui. Nors pagal seną tvarką, rašo, kad gavus gydytojo leidimą, galima lankyti kas tris dienas“, – praėjusią savaitę laiške rašė moteris.

Penkios ligoninės šalyje

Sulaukti atsakymo iš Respublikinės Šiaulių ligoninės pavyko ne iš karto. Praėjusią savaitę kaip tik keitėsi ligoninės vadovas – laikinąją vadovę Česlavą Špūrienę pakeitė ministerijos konkurse laimėjęs Mindaugas Pauliukas – vienintelis kandidatas, praėjęs atranką.

Kaip portalui „Etaplius“ šiandien aiškino Respublikinės Šiaulių ligoninės Infekcijų kontrolės skyriaus vedėja Aušra Macijauskienė, nors nuo gegužės pirmosios šalyje atšaukta ekstremalioji padėtis dėl COVID-19 ligos, tačiau penkios šalies ligoninės, tarp jų ir VšĮ Respublikinė Šiaulių ligoninė, paliktos kovidinių pacientų gydymui.

„Šios įstaigos ypač atsakingai privalo užtikrinti viruso plitimą kontroliuojančias prevencijos priemones, imtis visų reikiamų veiksmų, kad būtų užtikrintas pacientų ir darbuotojų saugumas nuo užkrečiamųjų ligų sukėlėjų“, – aiškino vedėja.

Įvertina rizikas

Pasak vedėjos, remiantis Sveikatos apsaugos ministro šių metų balandžio 29 d. pasirašytų įsakymu, asmens sveikatos priežiūros įstaigos, atsižvelgdamos į turimą infrastruktūrą ir personalą, gali taikyti griežtesnius infekcijų kontrolės reikalavimus, susijusius su pacientų srautų valdymu, izoliavimu, testavimu, asmens apsaugos priemonių dėvėjimu, pacientų lankymo trukme ar lankytojų skaičiaus ribojimu.

„Dėl epidemiologinės situacijos ligoninėje iki gegužės 9 d. palikome galioti senąją tvarką. Atsižvelgus į mažėjantį Šiaulių miesto (krašto) sergamumą COVID-19 liga, atitinkamai mažinant šiai ligai skirtų lovų skaičių, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje nutarta peržiūrėti senąją tvarką bei išleisti nauja redakciją.

Taigi, baigiama derinti pacientų lankymo tvarka, bus skalbiama nauja redakcija. Apie pokyčius visuomenę informuosime jau šiandien. Taip pat pažymėtina, kad Lankymo tvarka periodiškai nuolatos bus peržiūrima, esant galimybėms keičiama vis nauja redakcija“, – pirmadienį po pietų atsiųstame atsakyme nurodė A. Macijauskienė.

Apie tą patį SAM ministro įsakymą portalui „Etaplius“ kalbėjo ir Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai, pažymėdami, kad kiekviena įstaiga įvertina galimas rizikas dėl infekcinių ligų, tokių kaip COVID-19, pavojaus. Todėl pacientų lankymas gali būti apribotas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite