Angle down Atgal

Oksanos Pikul-Jasaitienės grožio patarimai

Prieš mėnesį Oksana Pikul-Jasaitienė dalyvavo Londone vykusiame žymaus vizažisto Mario Dedivanovičiaus seminare, o ne per seniausiai viešėjo Šiauliuose ir pati dalijosi makiažo subtilybėmis su esamomis bei būsimomis vizažistėmis. Tiesa, naudingų patarimų galėjo išgirsti ir tos moterys, kurių kosmetinėse – vos kelios makiažo priemonės.

Nuo teisės studentės iki diplomuotos kosmetologės

„Profesionalus makiažas mano gyvenime atsirado daugiau nei prieš dešimt metų“, – sako iš žurnalų viršelių bei televizorių ekranų puikiai pažįstama Oksana ir prisimena, kaip tapo makiažo meistre.

Baigusi vidurinę mokyklą, ji pradėjo studijuoti teisę. Pasipuošti teisėjos mantija nesvajojo, tačiau, kaip pati sako, tuo metu ši specialybė buvo itin madinga: „Vis tik supratau, kad tai – ne mano studijos, ir padariau pertrauką. Daug kas nepritarė tokiam mano žingsniui, net mama sakė: „Vaikeli, ką gi tu darai?!“ Bet toks buvo mano sprendimas. Ir valio!“

Ilsėdamasi nuo storų teisės vadovėlių, O. Pikul-Jasaitienė nutarė nešvaistyti laiko veltui ir pasimokyti kosmetologijos. Viena iš kosmetologijos sričių – makiažas – žinomą atlikėją iš karto „užkabino“.

Vizažistės karjera: ieškojo, kol rado

Gavusi kosmetologės diplomą, O. Pikul-Jasaitienė bandė save atrasti įvairiuose vizažistės amplua. „Išmėginau save televizijoje – netiko. Be to, televizinis grimas reikalauja papildomų studijų. Vėliau dirbau su žinomu fotografu, kurdavau makiažą jo modeliams. Patiko, bet vėlgi – tai dar nebuvo iki galo mano“, – pasakoja ji ir priduria taip pat kurdavusi žurnalų viršelius, o tiksliau – makiažą juos puošiančioms įžymybėms.

Tiesa, labiausiai Oksana mėgo gražinti ne žinomus žmones, o paprastas merginas ir moteris. Tai ji su malonumu daro iki šiol. „Man patinka ne tik makiažas, bet ir bendravimas. Aš su klientėmis tiek daug temų aptariu, kartu su jomis išgyvenu ir vestuves, ir krikštynas, ir kitas šventes. Iš tikrųjų šio darbo dėka gaunu labai daug: geros nuotaikos, įdomių pažinčių, naudingų žinių, pasiūlymų“, – džiaugiasi ji.

Vienintelis dalykas, kuris kiša koją makiažo meistrei – tai ankstyvi rytai, kai tenka puošti netrukus prie altoriaus stovėsiančias nuotakas. „Mėgstu pamiegoti“, – žaviai nusišypso Oksana.

Makiažo pagrindas – labai svarbu

Prieš atskleisdama makiažo gudrybes, O. Pikul-Jasaitienė, visų pirma, pataria tinkamai prižiūrėti veido odą – tuomet ir pasidažiusios atrodysite nepakartojamai. „Veido šveitimas ir kaukė kartą per savaitę, nuolatinis veido odos drėkinimas yra elementarūs įpročiai, kuriuos turėtų išsiugdyti kiekviena moteris. Net ir vyrai, nors kai kurie net kremo nenaudoja. Pavyzdžiui, maniškis“, – pašmaikštauja pašnekovė, omeny turėdama sutuoktinį krepšininką Simą Jasaitį.

Jeigu veido oda prižiūrėta, galima į rankas imti makiažo priemones. Bene svarbiausia jų – makiažo pagrindas. „Anksčiau, kai moterys manęs klausdavo, reikia ar nereikia makiažo pagrindo, sakydavau, kad jis nėra būtinas. Vis tik bėgant laikui įsitikinau, jog tai yra labai svarbus produktas”, – sako Oksana.

Makiažo šepetėlius plauna su sūnumi

Jos pačios kosmetinėje yra ne tik makiažo pagrindas, bet ir keletas atspalvių kreminių pudrų. „Keičiasi sezonai, keičiasi ir mūsų „spalva“. Žiemą oda būna šviesesnė, o šiltuoju metų laiku arba po atostogų – tamsesnė. Kreminę pudrą reikia rinktis atsižvelgiant į tai. Tenka matyti moterų, kurių kūnas įdegęs, o veidas išbalęs. Vadinasi, įdegė, bet pudros nepakeitė“, – teigia vizažistė.

Tiek makiažo pagrindą, tiek kreminę pudrą Oksana mėgsta tepti rankomis. „Ir jums patariu“, – nusišypso. Makiažo priemonės nuo rankų skleidžiamos šilumos sušyla, lengviau pasiskirsto ant odos.

Tiesa, dirbdama su klientais, O. Pikul-Jasaitienė naudoja šepetėlius ir kempinėles – juk ne visiems malonus kito prisilietimas. Beje, šepetėlių Oksana turi nedaug, tačiau jie nepakeičiami, labai mylimi ir reguliariai „skalbiami“. Čia jai labai padeda daugiau nei pusantrų metukų sūnus Dominykas. „Užsidarome mudu vonioje ir žaidžiame su tais šepetėliais: plauname juos, džioviname“, – juokiasi O. Pikul-Jasaitienė.

Nosies kuprelė – šarmingos moters akcentas

Pastaruoju metu ypač išpopuliarėjo veido modeliavimo priemonės – apie jas kalba ir Oksana: „Toms, kurios pačios daro makiažą, nepatariu pirkti šlapių, sunkių modeliantų – jie skirti profesionalams. Užteks sausų priemonių.“

Anot Oksanos, veido modeliavimas didelio mokslo nereikalauja. Taisyklė paprasta: tamsi spalva veido linkius gilina, šviesi – aukština. Dažniausiai modeliuojami skruostikauliai, taip pat nosis. „Pavyzdžiui, jeigu norite paslėpti nosytės kuprelę, ją patamsinkite. Nors aš sakyčiau, kad nosies kuprelė prideda moteriai šarmo – be reikalo bandoma ją slėpti“, – įsitikinusi makiažo meistrė.

„Blizgančių“ moterų problema

„Ant bangos“ dabar ir priemonės, suteikiančios veidui blizgėjimo, švytėjimo, tačiau Oksanai gražiausias – matinis veidas. Toks, pasak jos, geriau atrodo ir nuotraukose, filmuotoje medžiagoje. „Net ir padarius profesionalų makiažą, veidas po valandėlės sublizgės ten, kur jam reikia. Tai – normalu. Juk oda kvėpuoja, išskiria riebaliukus. Nėra tokios priemonės, kuri šiuos procesus sustabdytų. Ir gerai, nes be blizgesio veidas atrodytų nesveikas, negyvas“, – aiškina ji.

Kadangi pati yra iš „blizgančių“ moterų, Oksana šią problemą sprendžia paprastai: rankinėje nešiojasi servetėlių arba birios pudros – šiomis priemonėmis kaskart nusausina veido odą.

Kosmetinės turinį papildykite skaistalais

Nors bėgant metams veide atsiranda vis daugiau vietų, kurias norisi paslėpti, O. Pikul-Jasaitienė vyresnėms moterims pataria nepersistengti. „Kartais tam, kad gražiai atrodytumėte, užtenka makiažo pagrindo, veido modeliavimo priemonės ir priemonės spuogeliams ar kitiems trūkumams užmaskuoti. Jeigu naudosite labai daug kreminės pudros, ypač paakių zonoje, arba kitų priemonių, rezultatas gali nuvilti – atrodysite dar vyresnės“, – sako ji.

Ir jaunoms merginoms, ir vyresnio amžiaus damoms O. Pikul-Jasaitienė prieš atsisveikindama pataria šį pavasarį neužmiršti skaistalų – jie dabar labai madingi. „Skaistalai suteikia veidui linksmumo, pagyvina makiažą. Kaip juos išsirinkti? Taisyklė paprasta: šilto atspalvio moterims tinka oranžiniai, šalto – rožiniai skaistalai“, – sako ji.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite